ההסתדרות הלאומית פנתה לביה"ד לעבודה: עצור את הקמתם של ועדי העובדים העצמאיים

בקשת הלאומית מבית הדין כלולה במסגרת הליך שבו פתחה נגד חברת התיירות איסת"א, שגם בה מתארגן ועד פנימי, המתכוון לפעול במסגרת עצמאית

חיים ביאור

ההסתדרות הלאומית פנתה היום (ג') לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בבקשה שיוציא פסיקה עקרונית האוסרת על המעסיקים להקים או לעודד הקמתם של ועדי עובדים "פנימיים", הפועלים במנותק מארגוני העובדים.

בפנייתה לבית הדין טוענת הלאומית, באמצעות עורכי הדין יורם ברוק ויאיר דוד, כי התופעה של הקמת ועדים פנימיים, כפי שהתפתחה באחרונה בכמה חברות, כגון בענף הביטוח וההיי טק, היא בגדר "התערבות זרה של המעסיק בהליך הקמת ועד במסגרת ארגון עובדים ארצי ויציג".

סניף של איסתא
הוועד הפנימי שמוקם באיסת"א הינו עצמאי. לטענת ההסתדרות הלאומית, זה לא תקיןצילום: מוטי קמחי

בקשת הלאומית מבית הדין כלולה במסגרת הליך שבו פתחה נגד חברת התיירות איסת"א, שגם בה מתארגן ועד פנימי, המתכוון לפעול שלא במסגרת של שום ארגון עובדים (כגון ההסתדרות הכללית, ההסתדרות הלאומי, ארגון כוח לעובדים וכיו"ב).

לטענת הלאומית, "מדובר בתהליך מסוכן שיש למנוע אותו. מעסיקים רבים מסרבים להשלים עם חופש ההתארגנות של העובדים. אין מדובר בהתעצמותם של ארגוני עובדים, אלא במניעת ניצולם של עובדים שאינם מבינים את ההשלכות של הקמת ועד פנימי, או עצמאי", נטען.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker