המו"מ בכיל: יו"ר ועד עובדי מפעלי ים המלח דחה הצעה לסיום המשבר

ארמונד לנקרי דחה הצעה שהעלה מנכ"ל כיל ישראל, אבנר מימון, לניוד עובדים חופשי במקום פיטורים במשך שלוש שנים, בטענה כי "הדרישה אינה ריאלית" ■ מקור בהנהלת כיל: "ההתנגדות לניוד מראה על רצונם של הוועדים לנהל את החברה"

חיים ביאור

יו"ר ועד העובדים במפעלי ים המלח, ארמונד לנקרי, דחה הצעה לסיום המשבר בכימיקלים לישראל (כיל) שהעלה מנכ"ל כיל ישראל, אבנר מימון, במהלך המשא ומתן המתקיים ביומיים האחרונים בין הנהלת החברה לבין ההסתדרות וועדי העובדים. לפי ההצעה, כיל תחזור בה מתוכניתה לפטר עובדים במפעלי ים המלח ובתרכובות ברום בנאות חובב למשך שלוש שנים. בתמורה, החברה תורשה לנייד עובדים ממפעל למפעל או בין מחלקות - ללא תיאום עם הוועדים.

לפי הצעתו של מימון, ניוד העובדים ייעשה אם משרתו של עובד מסוים תיהפך למיותרת, או במקרה שבו יהיה צורך בעובד מסוים במחלקה אחרת או במפעל אחר של כיל - ובכל מקרה ייעשה ללא צורך בתיאום מראש עם ועדי העובדים. "הניוד הוא מהלך שיכול להחליף פיטורים", הבהיר מקור בהנהלת החברה, שטען כי אם היתה מתקבלת - הצעתו של מימון יכולה היתה להיות "פתרון מכובד למשבר הממושך בחברה, מבחינת הוועדים וההנהלה גם יחד".

לנקרי אמר כי "הדרישה לניוד עובדים אינה ריאלית. זה לא היה בעבר ואין סיבה שננהיג זאת כעת. בנגב פועלות חמש חברות של כיל, וכל עובד חייב להישאר במפעל שבו הוא מועסק כעת. לכן, אנחנו מעדיפים להמשיך בדיונים עוד כמה ימים. בכל מקרה נמשיך בשביתה ולא נחזור לעבודה עד שהעניינים יהיו סגורים". חברו לשולחן המשא ומתן, יו"ר ועד עובדי תרכובות ברום, אבנר בן סניור, לא הגיב על הצעת ההנהלה.

ארמונד לנקריצילום: תומר אפלבאום

בתגובה לדברי לנקרי, אמר מקור בהנהלת כיל כי "אנו חוששים כי ההתנגדות לניוד מראה על רצונם של הוועדים לנהל את החברה. ניוד העובדים לא יפגע בתנאי ההעסקה שלהם. לנקרי הביע עמדה מפתיעה, בניגוד לרוח הדברים שסוכמו עם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. הבנו שניסנקורן דווקא תומך בניוד כחלק מהמרכיבים שיובילו למצב שבו לא יהיו פיטורים מסיביים בחברה". המקור הוסיף כי נושא ניוד העובדים הוא בין נקודות המחלוקת האחרונות שעומדות בפני פתרון המשבר.

המו"מ ממשיך

אתמול התחדש בבית ההסתדרות בתל אביב המשא ומתן לסיום המשבר בכיל, בהשתתפות המנכ"ל מימון; ראשי הוועדים של מפעלי ים המלח ותרכובות ברום; ויו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן.

אבנר מימון, מנכ"ל בזן
אבנר מימון, מנכ"ל בזןצילום: אייל טואג

נציגי הוועדים וההסתדרות מנסים להגיע להסכם עד יום חמישי השבוע - המועד שבו נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, אורלי סלע, אמורה לקבל דיווח מהצדדים על התקדמות המשא ומתן ביניהם. ואולם, הוועדים הבהירו כי "שום מועד אינו מקודש. אם לא יהיה הסכם כולל, נבקש מהשופטת לדחות את הדיון למועד מאוחר יותר, כפי שכבר קרה השבוע".

אם הוועדים במפעלי ים המלח ותרכובות ברום לא יסכימו להצעתה של הנהלת כיל לניוד עובדים, יחזור הדיון בין הצדדים להתמקד בהצעתה האחרונה של ההנהלה, שלפיה היא תפטר בין 40 ל–50 עובדים בסוף 2015, בנוסף ל–150 עד 160 עובדים, שיפרשו במהלך השנה מרצון או לפנסיה מוקדמת.

דחיית הפיטורים לסוף השנה נועדה להעניק לעובדים "הזדמנות נוספת" להשתפר, כך שמספר המפוטרים הסופי יוכל לרדת עוד. הצעה אחרת של ההנהלה, שלפיה בכל שנה היא תהיה רשאית לפטר חמישה עובדים שתפקודם פחות טוב יחסית לעובדים אחרים, נדחתה בתוקף על ידי הוועדים וירדה מהפרק.

צילום: ניר קידר

שביתת העובדים במפעלי ים המלח ובתרכובות ברום במחאה על תוכנית הפיטורים של ההנהלה נמשכת ברציפות כבר שלושה חודשים וחצי. בתקופת השביתה הנהלת החברה אינה משלמת לעובדים את שכרם, אך ההסתדרות שילמה לכל עובד מענק בסך 6,000 שקל - והיא תעביר לעובדים סכום נוסף אם סיום השביתה יתעכב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker