נחתם הסכם שכר קיבוצי בתיאטרון הבימה

ההסכם קובע בין היתר שתינתן קביעות לעובדי הבימה שמלאו 3 שנים להעסקתם בתיאטרון ■ אחת לשנתיים ינהלו הנהלת הבימה והוועד מו"מ לתשלום תוספת שכר לעובדים

חיים ביאור

ההסתדרות והוועד של עובדי המחלקות הטכניות בתיאטרון הבימה חתמו על הסכם עבודה קיבוצי חדש עם הנהלת התיאטרון שיחול על 110 עובדים המועסקים במחלקות הבמה, תאורה, סאונד, מחלקת אביזרים ותלבושות.

יו"ר ההסתדרות במרחב תל אביב, גרשון גלמן, מסר שייחודו של ההסכם הוא בכך שבמשך שנים רבות רק 10 עובדים הועסקו בתיאטרון במסגרת ההסכם הקיבוצי, ואילו השאר עבדו באמצעות חוזי העסקה אישיים. עתה יחול על כולם ההסכם הקיבוצי, המעניק להם זכויות כספיות משופרות ויקשה על פיטוריהם.

ההסכם, שנוסח בידי עו"ד חגית רימון, קובע בין היתר שתינתן קביעות לעובדי הבימה שמלאו 3 שנים להעסקתם בתיאטרון. כל עובד יקבל תוספת ותק בסך 50 שקל. אחת לשנתיים ינהלו הנהלת הבימה והוועד מו"מ לתשלום תוספת שכר לעובדים.

עובדים מעל גיל 55 ובעלי ותק של 25 שנה לפחות יקבלו מענק יובל, כמקובל במגזר הציבורי. עוד בנושא הוותק, הוסכם כי יילקח בחשבון הוותק שצברו העובדים במקום עבודה אחר מתחום הבמה בעבר ("ותק נגרר"). עוד נקבע כי עובדים לא יידרשו להגיע לתיאטרון בימי שישי בהם לא נערכות הצגות, בניגוד לנהוג טרם חתימת ההסכם.

הבימה. החברה מדגישה שאי התשלום מסכן גם את המשתמשים בבנייןצילום: אביעד בר נס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker