ועד ההסתדרות באמדוקס: עובדי פלאפון, סלקום, קומברס ו-סאפ מממנים אותנו

מלחמת הוועדים באמדוקס בעיצומה ■ על הודעת הוועד הפנימי כי הגיע לשליש קיבלו העובדים מייל תוקפני במיוחד המסתיים במילים "בעזרת ה' נעשה ונצליח"

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ועד ההסתדרות באמדוקס לא מוותר. אחרי שאתמול הודיעו אנשי הוועד הפנימי כי הגיעו לסף שליש מחתימות העובדים, קיבלו היום העובדים את המייל הבא, עם סעיף מעניין אחד: "איך ממומן התשלום עבור מה שהוא עשה עד עכשיו? עבור מה שהעו"ד עשו עד עכשיו? אנחנו אומרים בצורה פשוטה - אותנו עובדי פלאפון, סלקום, SAP ,comverse מממנים".

בראיון שערכנו עם שני יוזמי הוועד הפנימי, דן הוד וליאור בטשטיין, אמרו השניים כי מטרת הוועד הפנימי, בין היתר, היא בדיוק להתנתק משלל ארגוני ההתסדרות, ולא לממן מכספי העובדים - למעלה מ-7 מליון שקל בשנה שיועברו לכיס ההסתדרות ולמאבקים אחרים שכלל לא קשורים לחברה. במייל הזה מודה ועד ההתסדרות בדיוק מה נעשה עם כספי העובדים, שאינם יוצאים בעצם עבורם.

דוכן של ההסתדרות להחתמת עובדי אמדוקסצילום: אמדוקס

עוד כותב ועד ההסתדרות סעיפים תמוהים כגון זה: "האם זה יעלה כסף - כן! (מה שלא כל כך מפתיע - כבר אמרנו את זה קודם). האם כ-40 שקל לחודש הם מה שימנעו מכם לקבל ייצוג שהוא יותר טוב?" (לא ברור מדוע קובע הוועד את הסכום הזה. הרי מדובר ב-0.95% משכרו של כל עובד עד תקרה של 147 שקל, ועובדי אמדוקס ברובם מרוויחים שכר גבוה מאוד).

סעיף נוסף מעלה ספקולציה: "האם תהיה התערבות של ההנהלה - לפחות זו אפשרות שאין לשלול אותה על הסף", כותבים אנשי הוועד. "מה יקרה כשחבר הארגון החדש (שעדיין לא הוכר על ידי בית המשפט, ולכן אין לו שום משמעות חוקית - טח"ס), אחד מ-15 הקבועים, יתקדם ויהפוך לסמנכ"ל - ואנו כמובן מאחלים לכל המעוניין בזה בהצלחה - האם גם אז זו לא תהיה כבר במעורבות הנהלה?" ומה אם אחד מחברי ההסתדרות יהפוך לסמנכ"ל? על כך אין תשובה.

פעילים של ההסתדרות מחתימים עובדי אמדוקסצילום: אמדוקס

בשלב הבא עובר הוועד לסוג של הסתה: "בבחירות לוועד - האם אתם רוצים שדירקטורים, מנהלי ליינים, יהיו חשופים לדעות שלכם? לבקשות שלכם? במצב הנתון של הוועד הפנימי - כמו שהוא מנוהל כרגע - זה המצב". בנקודה הזו מדובר בסוג של הסתה מול עובדים אחרים. באמדוקס עובדים 5,000 דירקטורים מתוך 4,500 עובדים. לא מדובר בהנהלה בכירה, ולא בהנהלה בכלל. מלכתחילה טען ועד ההסתדרות כי הוועד הפנימי, אליו הצטרפו כבר 1,500 איש, הוא "ועד של ההנהלה". מסתבר שבאמדוקס יש הרבה מאוד מנהלים.

"מי ידאג לדרגות הנמוכות? בכל הקבוצה של הוועד החדש אין אפילו אחד שהוא מפתח פשוט או מישהו מקביל אליו. גם בצבא במשפט, לפחות באופן חלקי זה היה - אחד השופטים חייב להיות בדרגת הנאשם", זועק הוועד ומתעלם מהודעת הוועד הפנימי כי יערכו בחירות וכי הוועד לא ייבחר על ידי ההסתדרות, אלא דווקא על ידי עובדי החברה.

"מצטער - אבל זו בדיחה", מסיים הוועד את המייל. "הצטרפו להסתדרות - כי איתם נוכל אנחנו העובדים לדאוג לעצמנו. עם גבה של ההסתדרות נוכל לדעת שבקשותנו עבורנו אינן מועברות דרך ראשי ליינים שאחר כך גם קובעים את המשך דרכנו בחברה". את המייל מסיימת הברכה: "בברכת ה' נעשה ונצליח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker