ההתאגדות באמדוקס: הוועד הפנימי החתים שליש מן העובדים

הוועד הפנימי, שהתחרה בהסתדרות, פנה להנהלת החברה בדרישה להכיר בו כוועד יציג

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לפני 12 יום הוקם ועד פעולה פנימי בחברת ההיי-טק אמדוקס, כתגובה לניסיון להקים בחברה ועד בחסות ההסתדרות. 19 חברי ועד הפעולה פנו לעובדי אמדוקס, 4,500 במספר, והפצירו בהם לא להצטרף להסתדרות אלא לוועד הפנימי במטרה לא לשלם דמי חבר גבוהים, ולשמור על שקיפות מלאה. ועד ההסתדרות מצדו טען כי מדובר בוועד שהוקם על ידי ההנהלה במטרה לסכל את ההתארגנות.

שני הוועדים יצאו למירוץ במטרה להחתים לפחות שליש מן העובדים מהאפשר להם, על פי חוק, להפוך לוועד יציג. ביום א' בערב (17.5) הודיע ועד הפנימי כי הגיע לסף החתימות.

"יצאנו למסע מרתק יחד עם חברים רבים נוספים, במטרה לשפר את מעמד העובד באמדוקס ולחולל שינוי אמיתי במצב העובדים בחברה", כתבו חברי ועד הפעולה לעובדי החברה, "עשינו את זה באמצעות הקמת התאגדות פרטית, מתוך הבנה כי אסור לנו לתת לגורמים זרים להיכנס לאמדוקס, לשלוט בה, ולשנות את אופייה המיוחד. עובדי אמדוקס מספיק חזקים, יכולים להסתדר לבד, ואין לנו צורך בעצמים זרים בקרבנו. אנו שמחים לבשר לכולם, כי הגענו ליעד החתימות, ופנינו להנהלה בדרישה להכיר בנו כארגון עובדים יציג. אבל זו רק ההתחלה. אנחנו רוצים להיות ארגון גדול יותר, משפיע וכמובן שמייצג את מגוון הדעות, ועל כן אנו קוראים לכולכם להצטרף לארגון. אנו קוראים גם לחברינו בהתאגדות ההסתדרות לזנוח את המשקעים, ולהצטרף אלינו כדי שנהיה כוח מאוחד וחזק. אנו יודעים כי יש הרבה עבודה לעשות על מנת לשפר את רווחת העובדים, ובכוונתנו לפעול על מנת לפתור בעיות ולשפר את מעמד העובדים. הודענו כבר להנהלה על יציגות וקראנו לה להתחיל לדון עימנו בהקדם בכל הנושאים הבוערים. אנו מלווים על ידי עו"ד איתמר נצר ממשרד שמר, מומחה בתחום דיני ויחסי עבודה המלווה אותנו בהקמת ארגון העובדים ובהמשך בהליכים מול ההנהלה".

משרדי אמדוקס ברעננה
משרדי אמדוקס ברעננהצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker