תדביק זכתה בהתמחרות על אקסטרא פלסטיק: מוכנה לשלם 20.5 מיליון שקל

גם העובדים מצדדים בעסקה, מכיוון שתדביק התחייבה לשקם את פעילות החברה, לשמרה כעסק חי ולא לפטר למשך שנה לפחות את 40 העובדים שנותרו במפעל

חיים ביאור

קבוצת תדביק, הפועלת בתחום מוצרי האריזה, היא המועמדת המובילה לרכוש את הפעילות של חברת אקסטרא פלסטיק בשדרות, שנקלעה לקשיים. תדביק הציעה לשלם 20.5 מיליון שקל תמורתה, וזכתה בהליך ההתמחרות שניהל הנאמן שמונה לאקסטרא פלסטיק, עו"ד רונן מטרי.

גם העובדים מצדדים בעסקה, מכיוון שתדביק התחייבה לשקם את פעילות החברה, לשמרה כעסק חי ולא לפטר למשך שנה לפחות את 40 העובדים שנותרו במפעל, שהעסיק עד לא מזמן קרוב ל-100 עובדים. עם זאת, ייתכן שלא נאמרה בנושא המלה האחרונה, ובעל השליטה על אקסטרא פלסטיק, צבי עברי, ינסה להיאבק על המשך אחזקותיו בחברה. מכירת החברה תלויה בהחלטה של בית המשפט.

צילום: אילן אסייג

תדביק, שנוסדה לפני יותר מ-30 שנה ומנוהלת בידי אילן דרורי, גברה בהליך ההתמחרות על חברת פלסטו שק, לייצור יריעות ואריזות לתעשייה, שהצעתה לא נבחרה. פלסטו שק פנתה לעובדים וניסתה לשכנע אותם לתמוך בה, בהצעה שמספר גדול יותר של עובדים יישארו בחברה לעומת הצעתה של תדביק.

תדביק, המעסיקה כ-950 עובדים, סיימה את 2014 עם הכנסות בסך 712 מיליון שקל ורווח נקי בסך 4.2 מיליון שקל. החברה פועלת באזור התעשיה תרדיון, בקריית אריה שבפתח תקווה וכן בניו ג'רסי שבארה"ב ובדרום אפריקה. תדביק הודיעה כי תשקיע כ-10 מיליון שקל באקסטרא פלסטיק, לחידוש הפעילות וקידום היצוא, כדי להביא לצמיחתה המחודשת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker