הסכם פנסיה באגד: דמי הניהול לעובדים המבוטחים בקרנות הפנסיה יוזלו ב-50%

דמי הניהול עבור עובדים להם מטריה ביטוחית יהיו 2% מהתגמולים (הפקדות שוטפות) ו-0.2% מהסכום הצבור ■ עד ההסכם דמי הניהול עמדו על 4% מהתגמולים ועל 0.25% מהסכום הצבור

חיים ביאור

ועד העובדים באגד הגיע השבוע להסכם עם קרנות הפנסיה וקופות הגמל של חברת מגדל וחברת מנורה-מבטחים, להורדת דמי הניהול הנגבים מעובדי אגד עבור הקרנות.

ממכתב של יו"ר ועד השכירים באגד, מאיר אסור, לעובדי החברה, עולה כי על פי ההסכם יוזלו בשיעור של כ-50% דמי הניהול שמשלמים העובדים המבוטחים בקרנות ובקופות אלה' ובמקביל ההסכם מרחיב את ההטבות להן זכאים העובדים. המשמעות של הוזלת דמי הניהול היא הגדלת החיסכון לכל עובד בעת פרישה או בעת אירוע מזכה אחר (כגון מחלה או תאונת עבודה).

ההסכם עם חברת מגדל יחול רטרואקטיבית מ-1 בינואר 2015. דמי הניהול עבור עובדים להם מטריה ביטוחית יהיו 2% מהתגמולים (הפקדות שוטפות) ו-0.2% מהסכום הצבור. דמי הניהול עבור עובדים להם אין מטריה ביטוחית, יהיו 0.9% מהתגמולים ו-0.19% מהסכום הצבור.

צילום: עזרא לוי

עד להשגת ההסכם בין מגדל לבין הוועד, דמי הניהול עמדו על 4% מהתגמולים ועל 0.25% מהסכום הצבור.

לבעלי מטריה ביטוחית, ביטוח אובדן כושר עבודה תעסוקתי הוארך לארבע שנים. עבור המבUטחים בקרנות ההשתלמות והגמל של מגדל, דמי הניהול יהיו 0.4%, במקום 0.8% ששולמו עד כה.

ההסכם עם מנורה-מבטחים קובע אף הוא כי יחול רטרואקטיבית מ-1 בינואר 2015. העובדים יוכלו לבחור בין שני מסלולים לתשלום דמי ניהול: שיעור דמי ניהול שיהיה 3.5% מהתגמולים ו-0% מהסכום הצבור, או לחילופין: דמי ניהול של 1.38% מהתגמולים ו-0.18% מהסכום הצבור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום