המלחמה על ייצוג העובדים באמדוקס: "ההסתדרות לא מבטלת טפסי הצטרפות"

הוועד הפנימי של העובדים, המתנגד להתאגדות בהסתדרות, תוקף את הכוונה לחייב את העובדים לשלם דמי חבר בשווי 7 מיליון שקל בשנה

טלי חרותי-סובר

מלחמת ההתאגדות באמדוקס, כפי שהיא מפורטת בקבוצות פייסבוק שונות, עמוסה בדם רע.

כך, למשל, כתבו אנשי הוועד הפרטי מטעם קבוצה הנקראת "התאגדות פרטית עובדי אמדוקס": גורם מטעם ההסתדרות השיג את כל מספרי הטלפון הפרטיים של עובדי אמדוקס ושלח להם מסרים.  גורם מטעם ההסתדרות ממשיך לשלוח לכלל עובדי אמדוקס מסרים ברשת הפנימית - ומנצל  את משאביה. גורם מטעם ההסתדרות מפעיל אלימות מילולית כנגד עובדי אמדוקס המבקשים להתאגד בלא עזרת ההסתדרות ומכפיש אותם, קורא להם בשמות גנאי.

"המייל האחרון שהוציא הגורם מטעם ההסתדרות, מפנה שאלות כגון מאין ישיג הוועד העצמאי גב פיננסי לשביתות(!).  ובכן, לידיעת ההסתדרות, רשימת זכויות העובדים באמדוקס ארוכה מכדי לציין כאן - אף אחת מן הזכויות הללו לא הצריכה ולו יום אחד של שביתה.  השיטה הכוחנית והדורסנית אינה מתאימה לאמדוקס! Histadrut - ההסתדרות החדשה, לא תודה!".

צילום: עזרא לוי

עוד טוענים אנשי הוועד הפרטי  כי מי שחתם על טופס הצטרפות ומבקש לבטלו, נתקל בלא מעט בעיות: "אנחנו שוב נתקלים באלימות מצד ההסתדרות ועובדיה", כותבים חברי הוועד: "הפקסים לא עוברים, מי שמבקש באופן אישי לקבל את טופס ההצטרפות חזרה/לבטל הרשמה, נתקל בסירוב בוטה! זו מדינה חופשית, אסור לפעילי הסתדרות להחזיק אנשים בכוח. די לכפייה!".

ההסתדרות מצידה לא נשארת חייבת. יו"ר איגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות הזהיר את מנכ"ל אמדוקס משימוש בלתי חוקי בדרגים הניהוליים של החברה על מנת להשפיע על מהלך ההתארגנות האותנטית בהסתדרות. כך למשל, "זכה המנהל שעומד בראשות היוזמה הפנימית לנצל את משאבי הארגון, באופן שמנוגד לנהלי החברה, על מנת להפיץ לכלל העובדים מסרים שליליים על ההתארגנות ואף לשלוח להם טופס לביטול חברותם בהסתדרות. ההסתדרות רואה התנהלות זו בחומרה והתריעה בפני הנהלת אמדוקס כי מדובר בהפרה בוטה של זכות ההתארגנות".

בקבוצה התאגדות עובדי אמדוקס של ההסתדרות לא חוסכים במילים בוטות ומפרטים מה עומד מאחורי "הרעיון ההזוי של הוועד הפנימי". שם טוענים כי מדובר "בפיקציה" וכי "מטרת הוועד הפנימי היא לשבור את ההתאגדות".

בשלב זה עוד לא חתמו שליש מ-4,500 עובדי אמדוקס על טפסי הצטרפות להסתדרות, מה שיהפוך את ועד ההסתדרות לוועד יציג, והמלחמה בין שתי הקבוצות נמשכת.

מההסתדרות נמסר כי: "אין אמת בדברים.  עובד שרוצה לבטל את חברותו בהתאגדות עובדי אמדוקס יכול לפנות בכתב להסתדרות וכאשר פנייתו תתקבל היא תטופל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker