אפליה מתקנת

יוצאי אתיופיה, משרד הדתות יסבסד לכם קורס שוחט

משרד הדתות: "המשרד ראה לנכון להכשיר שוחטים מקרב בני הקהילה אשר ילמדו את ההלכה"

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

זעמה של העדה האתיופית נגע, מסתבר, לליבם של אנשי משרד הדתות שפירסמו את המודעה הבאה בעיתון ישראל היום: "בשורה משמחת לבני העדה האתיופית - קורס שחיטה ייחודי בסבסוד המשרד לשירותי דת", הקורס, כך על פי המודעה, יינתן על ידי טובי הרבנים. דרך "נצח זכריה - המרכז המצוין למקצועות הקודש בישראל".

שיחת טלפון אל "המרכז המצוין" הבהירה כי אכן מדובר בקורס מסובסד על ידי משרד הדתות המיועד לאתיופים בלבד. בעוד קורס שוחטים עולה כ-8000 שקל ואורך כשנה (אחת לשבוע) הרי שהקורס הזה יעלה כ-800 שקל בלבד, והוא מיועד ל-35 איש, שיעברו מבחני קבלה.

באופן טבעי עולה השאלה האם יש הבדל בין שוחט, ושחיתה אתיופית לכל שחיתה אחרת. התשובה — אין כל הבדל.

ממשרד הדתות נמסר: "כחלק ממטרות המשרד להנגיש את שירותי הדת לקהילת יוצאי אתיופיה נבנה קורס הכשרה הלכתי ע"מ לעזור לשילובם וקליטתם בעבודות עם תוכן הלכתי שיוכלו לשרת בקודש. לאור מטרה זו ולאור אופייה וייחודה של הקהילה ומורכבות הנושא בקרב בני הקהילה, האגף ראה שיש חשיבות רבה בלהכשיר שוחטים מקרב בני הקהילה. ישנה חשיבות מרובה בקיום קורס זה מכמה סיבות. בראש ובראשונה לקרב את נושא לימוד ההלכה בקרב הקהילה ולהנגיש את לימוד ההלכה על ידי קורסים יזומים ברמה התיאורטית וברמה המעשית. כמו כן הנושא הנבחר הינו אחד מהנושאים המרכזיים בהלכה היהודית: כשרות המאכלים. המשרד ראה לנכון להכשיר שוחטים מקרב בני הקהילה אשר ילמדו את ההלכה כדין ויקבלו הסמכה לכך וכך יוכלו לגשר בין התפיסה והחשיבה בענייני כשרות של בני הקהילה לעולם הרבני בנוסף, לאפשרות נוספת עבורם להתפרנס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker