סאגת אמדוקס נמשכת: "ועד פנימי? אנו עדים לניסיון של ספין מצד ההנהלה"

(עדכון) ועד פעולה חדש הוקם באמדוקס: "למה לשלם עוד מס ולעזור לסדר ג'ובים ל'מאכערים' של ההסתדרות?" ■ ועד הפעולה הנתמך ע"י ההסתדרות: "זהו ספין של בכיר בהנהלת החברה לפיצול קולות העובדים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אחרי פעילות מאומצת של חמישה עובדי אמדוקס בגיבוי ההסתדרות לאיגוד עובדי הארגון בהסתדרות, קמה בחברה המעסיקה 4,500 עובדים בישראל קבוצה אחרת שמבקשת להתנער מההסתדרות ולהקים ועד פנימי.

היום (ה') קיבלו העובדים מייל בזו הלשון: "חברים יקרים, בתור עובדי אמדוקס אנחנו יכולים לגרום לשינוי לקרות מהר יותר, נכון יותר והרבה יותר אפקטיבי. מי יותר נכון לגרום לשינוי הזה לקרות מאתנו? יש לנו את היכולת לעשות את זה לבד, לא צריך 'עזרה' מהעולם הישן. לאור התגובות הרבות והמדהימות שקיבלנו החלטנו להקים ועד פרטי שידאג לנו, נטול אינטרסים אחרים".

בהמשך מבקשים העובדים להעלות כמה נקודות למחשבה: "האם היקף הפעילות של אמדוקס בישראל יקטן או יגדל? האם חברות בינלאומיות יסכימו לעבוד בחברות או ארצות עם ועדי עובדים חזקים? האם חברות גדולות כמו אמדוקס חייבות להשאיר את מרכז העבודה בארץ? או שיעדיפו להעביר נתח פעילות גדול יותר להודו או לכל מדינה עם כוח אדם טוב וזול ? זה רק עניין של זמן.... בדקתם כיצד ועדי העובדים וחוקי התעסוקה (שמתרכזים בתנאי פיטורים, פנסיה, זכויות כאלה ואחרות) השפיע על התעסוקה בצרפת? ישנם מהנדסי תוכנה מצוינים ,מבריקים שלא מצליחים למצוא עבודה... החברות הבינלאומיות ברחו מצרפת, וזה רק עניין של זמן עד שזה יקרה גם בישראל, אם באמת המהלך הזה יצליח...אנחנו הולכים 'לתרום' להסתדרות כ-7 מיליון שקל בשנה (שימו לב שגם מי שלא ירצה יהיה חייב לשלם - עד 150 שקל כל חודש). הכסף הזה יופנה להסתדרות ולמנגנוניה ובטח שלא לרווחתנו".

משרדי אמדוקס ברעננהצילום: עופר וקנין

אלא שועד הפעולה הנתמך על ידי ההסתדרות באמדוקס, לא חוסך במילים קשות נגד אלו שמבקשים להקים ועד פנימי.

ההודעה על נסיון להקמת ועד פנימי הזניקה את חברי ועד הפעולה של ההסתדרות, ששלחו מצידם מייל נוסף הכולל האשמות קשות. מול הטענות כי "לא צריך את העולם הישן", וכי "אפשר להסתדר ללא ההסתדרות" טוען ועד הפעולה, בשיטה המוכרת, שמדובר בכלל בצעד של ההנהלה.

"במהלך השעות האחרונות אנו עדים לנסיון 'ספין' של בכיר בהנהלת החברה לפיצול קולות העובדים בטענות כאלה ואחרות", כותב ועד ההסתדרות. "מהלך נואש זה נועד לבלימת החתמות העובדים אשר מתגבר מדי יום . אותו בכיר בחר ועדיין בוחר להתעלם מרווחתו של העובד הבודד הואיל ואין בכוונתו לקדם איגוד עובדים אמיתי אלא להכשילו על הסף. רבים מכם זיהו את האינטרס האמיתי אשר נחבא מאחורי שורות המלל המנוסחות היטב בידי מי שהתמחו בשיווק ומכירות בחברה".

"מינוי ועד 'מטעם' ההנהלה הינו מכשלה אשר נועדה למוסס את המהלך הנוכחי. בנוסף אתם עדים למיילים מצד כאלה ואחרים אשר משבחים את עצמם ופועלם למען העובדים והחברה. המהלך אשר אותו אנו מובילים קורם עור וגידים בימים אלו נותן את אותותיו וישיבות חירום נערכות על מנת לבדוק כיצד לדאוג לרווחת העובד.

לסיום אנחנו שמחים לבשר כי חצינו את מחסום 1,000 העובדים ובשלב הבא נשלים את החתמת מספר המאות הבודד על מנת להיות ועד יציג. שלכם ובאמת בשבילכם ועד הפעולה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker