טלי חרותי-סובר

ההסתדרות מגבירה את מאמצי ההתאגדות בחברות ההיי-טק: בימים האחרונים קיבלו עובדי אמדוקס הודעה לא חתומה בזו הלשון : "בוקר טוב, עובדי אמדוקס ישראל קמים לבוקר חדש. לוקחים אחריות משותפת על עתידנו – ומתאגדים!". לחיצה על הלינק הובילה לדף המאפשר הצטרפות להסתדרות החדשה.

ועד הפעולה כבר הקים  דוכני החתמה בכניסה לחברה, ועובדים מדווחים כי הם מרגישים האצה בפעילות המתבטאת במיילים וסמסים ששולח ועד הפעולה ומאיץ בהם להצטרף. הוועד מבטיח לעובדים ביטחון תעסוקתי, ייצוג לעובדים, חבילת פרישה משופרת ותקופת הסתגלות במידה והעובד יפוטר, עדיפות באיוש משרות בחברה, תוספת גנים וקייטנות לבעלי משפחות, תוספת שכר ובונוסים, תגמול על עבודה בסופי שבוע ועוד.

עם זאת, הוועד לא הזכיר את חובת העובדים לשלם לו 0.35% מהמשכורת החודשית, וכך מקטין את הסכום: "מתחילים לשלם אך ורק לאחר חתימת ההסכם הקיבוצי שיכלול בתוכו הטבות של מאות שקלים עבור כל עובד בחודש. דמי החברות בהתאגדות הם 0.95% או תקרה של 147 שקל, סכום זה הוא ברוטו ומוגלם על פי חוק ב-50%, כך שהסכום הסופי יוצא הרבה פחות (בסביבות ה-80 שקל). לאחר חתימת ההסכם, כל עובדי החברה ישלמו דמי חבר".

מתחם אמדוקס ברעננה
מתחם אמדוקס ברעננהצילום: ריט 1

לשאלות העובדים על השפעת ההתאגדות על החברה נכתב כך: "אנחנו לא נסכים ולא ניתן לשום דבר לפגוע בחברה ותוכן ההסכם הקיבוצי יהיה מבוסס על מצב החברה והביצועים שלה, אנחנו לא נידרוש שום דבר שישים את אמדוקס במצב של סיכון. אנחנו רוצים חברה חזקה ורווחית. ועד עובדי אמדוקס לא יהיה כפוף לשביתות במשק, אלא לנושאים שמשפיעים על עובדי החברה בלבד".

באמדוקס ישראל עובדים היום כ-4,500 איש מתוך למעלה מ-20,000 איש העובדים ברחבי העולם. החברה ממוקמת ברעננה, ורק אתמול דורגה במקום העשירי ברשימת 100 החברות שטוב לעבוד בהן בישראל, ירידה של שני שלבים לעומת השנה שעברה. "יש תחושה שהפעילות מואצת לאחרונה", אומר עובד אמדוקס, "אבל זו לא שיחת היום במסדרונות".

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, היי-טק ואינטרנט בהסתדרות, יקי חלוצי, מסר: "חברי ועד הפעולה של עובדי אמדקוס שלחו הודעה לחבריהם לעבודה בחברה להצטרף להתאגדות. מטבע הדברים ישנם עובדים החוששים מתגובת הנהלת החברה ולכן הוסבר בהודעה שנשלחה כי ניתן להצטרף להתאגדות באופן דיסקרטי מבלי לחשוש מתגובת הנהלת החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker