"בקרוב לא תהיה לאיש עבודה. רובוטים יתפסו את מקומכם"

התחזיות בכנס 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן לא נשמעו מעודדות במיוחד ■ מנכ"ל הכללית אלי דפס: שיעור הנטישה של רופאים ואחיות בעלייה

חיים ביאור
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"בקרוב לא תהיה לאיש עבודה, מכיוון שרובוטים וטכנולוגיה מתקדמת, במיוחד בתחום הביולוגיה, יתפסו את מקומם של עובדים. גם ניצול מקורות אנרגיה כמו השמש ומקורות מים יחליפו את הצורך בידיים עובדות", כך אמר היום (ג') היזם החברתי ינקי מרגלית, בכנס 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן, שהתקיים מטעם  TheMarker וחברת CofaceBdi.

ינקי מרגליתצילום: עופר וקנין

לדברי מרגלית, רופא שיניים, למשל, נמנה עם העיסוקים שעומדים להיעלם, מכיוון שרובוט מדויק יחליף אותו, ומדפסת תלת מימד תדפיס בעתיד בתים, כך שיתייתר הצורך בפועלי בניין. "בינה מלאכותית תחליף את עבודתם של הרופאים וגם בטייסים לא יהיה צורך, מכיוון שהמחשב העתידי יטיס מטוסים", טען מרגלית.

מרגלית הוסיף שהעולם יעבור מכלכלת מחסור לכלכלת שפע, שבה הנכסים יהיו החשובים ולא העבודה, "האתגר הקשה יהיה איך לחלק את השפע הזה בין האנשים".

מנכ"ל כללית: אני מתמודד עם מצב של נטישת רופאים

"שיעור הנטישה של רופאים, אחיות ועובדי סיעוד את עבודתם במערכת הבריאות , בכלל זה  משירותי בריאות כללית, נמצא בעלייה, מכיוון שהם מאמינים כיום יותר שיש להם אפשרויות להחליף מקום עבודה ולשפר את תנאי שכרם". אמר בכנס מנכ"ל שירותי בריאות אלי דפס.

אלי דפס
אלי דפסצילום: אייל טואג

בפאנל שהתקיים במסגרת הכנס, בהנחייתה של מירב ארלוזורוב, פרשנית בכירה ב-  TheMarker, אמר דפס שמדי שנה יש מספר ניכר של מועמדים המבקשים לעבוד בשירותי בריאות כללית, בשל תנאי ההעסקה הטובים שהיא מציעה יחסית לכלל מערכת הבריאות.

"ובכל זאת אני מתמודד עם מצב של נטישת רופאים, אחיות ועובדי סיעוד. כאשר הנטישה נמשכת שנתיים רצופות, זה כבר אסון מבחינתי. באחרונה עלה בידינו לעצור את מגמת העזיבה, בזכות הזדהות מצד העובדים עם הארגון שיצרנו", אמר דפס.

לדבריו, בשירותי בריאות כללית, שהיא המעסיק הגדול בארץ (45 אלף עובדים, כולל החברות הבנות) פועלים לא פחות מ-100 ועדי עובדים, "במצב שכל ועד במשק הישראלי מרגיש כמו 'פרימדונה'". דפס טען שהוא "בתחרות מתמדת עם הוועדים מי יהיה נציג עובדים חזק יותר". כדוגמא לכך הוא סיפר שבאחד מסיוריו במרפאות הוא פגש עובד חסר מוטיבציה שלא חש שום הזדהות עם מקום העבודה. העובד אמר לו שהוא מועסק בכללית כבר 5 שנים אך הוא עדיין מדורג כעובד דור ב' בשכר נמוך יחסית וללא קביעות בעבודה.

ענת גבריאלצילום: יח"צ

"בעקבות השיחה הזו הצעתי לוועד שנקצר ל-3 שנים את משך ההמתנה של עובד בדרג ב' כדי שיהפוך לעובד דור א' עם קביעות במקום חמש שנים. כך העלינו את ההזדהות של עובדים אלה עם הארגון", אמר דפס. "החוכמה היא להפוך את האנטגוניזם לשיתוף פעולה עם הוועדים. ואכן מאז כניסתי לתפקיד המנכ"ל לפני 7.5 שנים לא פרצה אפילו שביתה אחת בכללית".

ענת גבריאל, מנכ"לית חברת המזון יוניליוור ישראל, אמרה שבחברה פועלים מספר ועדי עובדים, "והנכון הוא להתייחס לוועדים לא כאל אויב, אלא כשותף, כי המטרה של ההנהלה והוועדים כאחד היא שהחברה תצליח, תגייס עוד עובדים וכך גם הוועדים יתחזקו".

גבריאל כפרה בהנחה הרווחת ולפיה בארגון שבו פועלים ועדים אין אפשרות לפטר עובדים שביצועיהם רעים. "צריך לדבר עם הוועדים בשפה נכונה. כאשר ישנו עובד שאנחנו רוצים לפטר בגלל שאיכות עבודתו ותפוקתו נמוכים אנו מנהלים בעניין זה תקשורת פתוחה עם הוועד, ומצליחים לשכנע אותו שאם לא ניפרד מאותו עובד, הרגלי העבודה הרעים יתפשטו גם לעובדים אחרים וייגרם נזק משמעותי".

ניצן לביא, מנכ"ל סופר פארם, אמר שעובדים מחפשים שייכות והזדהות עם מקום העבודה. "מנהל שיכול לחבר רגשית את העובדים עם הארגון, שיתבטא למשל בכך שכאשר עובד רואה לכלוך על הריצפה הוא מרים אותו ונשאר שנים רבות לעבוד בארגון, הוא בעיני מנהל מצליח". לדבריו, החברה הנהיגה סולם קידום שמאפשר לעובדים מתחילים להגשים בתוך זמן קצר יחסית את שאיפתם להיות זכיינים של החברה. "רוב העובדים שלנו התקבלו לחברה כסטודנטים", הוא סיפר. עוד אמר לביא שסופר פארם היא חברה רב גונית מבחינת עובדיה, כאשר 9 נשים מהמגזר הערבי הן מנהלות סניפים.

מנכ"ל סיסקו ישראל, בועז מעוז, התייחס בדבריו לגל ההתארגנויות של עובדים במסגרת ההסתדרות שבשנה האחרונה אינו פוסח גם על ענף ההיי-טק. "יש אולי ניסיון התארגנות בסיסקו. לא יודע. אבל כשאני מנהל שיחה ראשונית עם עובד שאינני מרוצה מביצועיו, זה תהליך שייארך חצי שנה, ולא בגלל שאני מקבל הנחיות מיו"ר ההסתדרות. אז אפשר להיות יותר מהוגן כלפי עובד ולתת לו להיות חלק מסיפור הצלחה, גם בלי ועד".

מעוז העריך כי בגלל העובדה שמקצועות שונים במשק שהפכו לארכאים יוחלפו בעתיד במקצועות אחרים, חדשניים יותר, כמו למשל מהנדסי סייבר, צפוי שגיל הפרישה של עובדים לגמלאות (שבמשרד האוצר מבקשים לעלות - ח"ב) - יתחיל לרדת.

מנכ"ל NEST אסטרטגיות משא ומתן, מוטי קריסטל, הצהיר בפנל שהוא חסיד של העבודה המאורגנת, "שהיא חלק ממרכיב החמלה שחייב להיות ביחסו של מנהל אל העובד. הוא שלל את אמירתו של נפתלי בנט, עד לאחרונה שר הכלכלה, ולפיה הקמתו של ועד היא כישלון ניהולי של המנהל, וטען כי המשק הישראלי מצוי בעיצומה של מהפיכת התאגדות של עובדים.

"מנהל נבון יודע להימנע מלהידרדר למצבים אלימים מול הוועד ולייצר עמם שותפות. בכל מקומות העבודה, היחסים בין ההנהלות לוועדים הם של שותפות, פרט לחברת החשמל ונמל אשדוד, שם שולטת הכוחנות", אמר קריסטל.

צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker