אלה השוטרים שמקבלים תוספות של אלפי שקלים בניגוד להסכמי השכר

בניגוד לסיכום עם הממונה על השכר, מעניקה המשטרה לבכיריה תוספת שהיתה מיועדת לאנשי השטח ועשויה להגיע ל-2,000 שקל בחודש. באוצר דורשים הבהרות. האם חריגות השכר בחברת החשמל חוזרות על עצמן במשטרה?

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
טלי חרותי-סובר

מכתב חריף במיוחד נחת היום (ב') על שולחנה של אילנה ליבוביץ', ראש מחלקת בקרה במשרד לביטחון פנים, היישר מאגף הממונה על השכר באוצר, שם מבקשים להבין מדוע מעניקה המשטרה לבכיריה, בניגוד להסכם השכר שנחתם לפני שלוש שנים, תוספת שאמורה היתה להינתן רק ל הפועלים בשטח.

על פי אותו הסכם יהיו זכאים 12 אלף שוטרי הליבה, קרי - אלה הפועלים בשטח, לתוספת שכר על פי מדד סיכון שנקבע בהסכם. השכר הממוצע במשטרה הוא 12 אלף שקל ולעיתים יכולה התוספת להגיע עד אלף שקל נוספים בחודש.

מסתבר כי מישהו, לא ברור מי, החליט שאותה תוספת מגיעה גם לרמות הגבוהות ביותר – כעשרה ניצבים מתוך 15, ועוד תתי ניצבים רבים. התוספת לכל אחד מהם נעה בין 2,000 ל-3,000 שקל בכל חודש, כאמור, בניגוד להסכם השכר על פיו אינם אמורים לקבל את התוספת. אם מדובר בחריגה בת כשלוש שנים, הרי שמדובר בכסף רב שיוצא מכספי הציבור עבור בכירים שאינם זכאים לו.

"הובא לידיעתנו כי בעקבות הסיכום הבינמשרדי, נקבעה רמת פעילות גבוהה לקצינים בכירים במשטרה, על פי אותם הכללים והקריטריונים לקביעת רמת הפעילות של נגדים וקצינים זוטרים בתפקידי שטח", כותב האוצר לאנשי המשרד לביטחון פנים.

יצחק אהרונוביץ'צילום: אפלבאום תומר

"לאחר שפנינו אליכם מספר פעמים בעל-פה בנושא. הופתענו לגלות כי מפקדי מרחבים ומפקדי מחוזות, בשימת לב לקצינים בדרגת ניצב, זכאים לרמת פעילות "שיטור חדש" (או רמת פעילות א' במחוז ש"י), הניתנת למפקדי תחנות שתפקידם עונה על מאפייני התפקיד: תפקיד המחייב עבודה בשטח שאינו משרד בכל שעות העבודה, עיסוק המחייב מגע ישיר ותדיר עם חשודים; חשיפה גבוהה לסיכון ותוך חיכוך עם אוכלוסייה עבריינית. המדובר, בין היתר, בקצינים בכירים במערכי התנועה, החקירות והמודיעין. אנא נמקו את הסיבה בגינה קצינים בכירים במשטרה עומדים בקריטריונים המזכים ברמת פעילות 'שיטור חדש'.במידה ונפלה טעות בקביעת רמת הפעילות לקצינים אלו, יש לפעול לשינוי רמת הפעילות בהתאם לסיכום הבינמשרדי".

מן המשרד לביטחון פנים נמסר: "עד לרגע זה לא קיבלנו כל מכתב. במידה ונקבל נתייחס בהתאם. עקרונית אנו פועלים על פי דין בהתאם להנחיות משרד האוצר, ומבוקרים על ידו".

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינוצילום: דוברות עיריית באר שבע

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker