כולם חולמים 
על היי-טק

לא מתחשבים במצב הבטחוני, לא מתביישים לבקש קידום ולא חוששים מהסבה מקצועית ■ העולם שייך לצעירים

תהילה ינאי

זוהי השנה ה-11 שבה אנו עורכים את דירוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן, ובמרוצת השנים חווינו אירועים רבים שחלקם טראומטיים, הן בישראל והן בעולם: מלחמות ומבצעים צבאיים, משבר כלכלי עולמי, צמיחה שלילית, משבר בשוק הדיור, עלייה ביוקר המחיה, מחאה חברתית, ובאחרונה מערכת בחירות סוערת. האם אירועים אלה או המצב הכלכלי והמדיני משפיעים על העדפותיהם של העובדים? מתברר שבכל הנוגע למשתנים החשובים לעובדים, התשובה לכך שלילית.

ממצאינו על פני השנים מעידים על שינויים התנהגותיים תלויי גיל, ותק, השכלה ואפילו מגדר, אך המשתנים החשובים לעובד בבחירת מקום העבודה אינם מושפעים ממצב המשק. משתנים אלה היו ונותרו חמישה: תנאי השכר, יחסי העבודה, היציבות התעסוקתית, 
חוסן החברה והאפשרות לקידום מקצועי. מדרג החשיבות הפנימי בין משתנים אלה אינו קבוע, אך בסך הכל, זהו הייצוג הנאמן ביותר למה שמעניין את העובד הישראלי.

מגמה בולטת העולה מממצאי הסקר היא הנהייה אחרי חברות ממגזר ההיי־טק, שמסנרוות את עיני העובדים בכל מגזרי המשק. זאת, הן בגלל ההילה והזוהר המזוהים עם הענף, והן בשל הרכישות המתוקשרות של חברות היי־טק ישראליות על ידי חברות זרות, שהסתכמו השנה ב-3.4 מיליארד דולר. ואולם נטייתם של עובדים ממגזרים אחרים לציין חברות היי־טק כמקומות עבודה מבוקשים היא חריגה ואופיינית למגזר זה בלבד. ככלל, נראה כי מרבית העובדים בישראל נוטים לראות עצמם נשארים במגזר שבו הם עובדים, כמובן תוך חיפוש החברות הטובות ביותר הפועלות באותו תחום. פחות מ-40% מהנשאלים בסקר הצהירו על רצונם לעבור לתחום פעילות שונה.

צילום: Bloomberg

ממצא מעניין נוסף נוגע לצבא ולמשטרה, שנתפשים כמקומות עבודה מועדפים בקרב עובדים מכלל מגזרי המשק. מביניהם נתפש הצבא כמקום עבודה מתקדם יותר טכנולוגית, וכ-30% מהמבקשים לעבוד בצה"ל באים מתחום ההיי־טק לעומת 16% בלבד מהנשאלים שציינו את המשטרה 
כמקום עבודה מבוקש. צה"ל והמשטרה נהנים מפופולריות גם בקרב עובדים המועסקים במגזר הפיננסים, אך לא בתעשייה המסורתית, שם ציינו רק 12% מהנשאלים את צה"ל כמקום עבודה מועדף.

מניתוח תשובות העובדים הצעירים יחסית (עד גיל 30) עולה כי הם בעלי ביטחון עצמי רב ונכונות גבוהה לבצע שינויים במסלול הקריירה שלהם. כך לדוגמה, הצהירו כ-32% מהעובדים בחתך גיל זה כי הם שוקלים הסבה מקצועית, לעומת 15% מהעובדים מעל גיל 45, ורק 4% מבני 55 ומעלה. ממצא זה תואם את התשובות שהתקבלו לשאלות הקשורות לנאמנות למקום העבודה: כ-26% מהנשאלים עד גיל 35 אינם חשים כל נאמנות לארגון שבו הם מועסקים, לעומת כ-8% בלבד מהעובדים בני ה-45 ומעלה.

גם בתשובות לשאלה "האם תציע עצמך לתפקיד שמתפנה בארגון ומתאים לכישוריך?" ניכר הבדל בולט בין תשובות הצעירים יחסית לבין אלה של בני הגילים המתקדמים. כ-72% מהעובדים הצעירים השיבו לכך בחיוב, ושיעור זה יורד ככל שמתקדמים בגיל. ייתכן שאנחנו, כחברה, משדרים את המסר ש"העולם שייך לצעירים". ייתכן גם שהצעירים בטוחים בעצמם יותר, נועזים יותר ובעלי נכונות גבוהה יותר לבצע שינויים.

הכותבת היא מנכ"לית משותפת ב-BdiCoface

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker