עוד לפני מינוי השרים: נבחרו חברות הייעוץ שילוו משרדי הממשלה בכתיבת תוכניות עבודה

האוצר: משרדי הממשלה לא מחויבים לרכוש את השירותים במכרז

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
טלי חרותי-סובר

תוכניות עבודה הם אולי ענין טריוויאלי בחברה עסקית, אך משרדי הממשלה השונים נמנעו שנים רבות מכתיבתן. היה זה הבייבי של אודי פרוור, ראש אגף תיכנון במשרד ראש הממשלה, שהחליט להתעקש על הכנסת תוכניות העבודה כחלק מן ההתנהלות הקבועה של המשרד. כיוון שרוב המשרדים מעולם לא עשו זאת הוחלט ב-2009 לאפשר להם לקבל ייעוץ חיצוני.

כך יצא לדרכו מכרז אליו ניגשו פחות או יותר כל חברות הייעוץ בישראל, מתוכן נבחרו 8 חברות: מרטנס הופמן ,מטריקס - חטיבת הביטחון והייעוץ האסטרטגיה, קו פרויקט - ייעוץ הנדסי, רותם אסטרטגיות עסקיות, לוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, אמן - ארגון ומדעי ניהול יועצים, פארטו הנדסה ודלויט - ברייטמן אלמגור זהר ושות.

המשרדים לא חויבו לקחת את הייעוץ, אך זה הוצע להם מתוך המאגר. חלפו שש שנים והמכרז הראשון הסתיים. ניתן היה להניח שמשרדי הממשלה השונים כבר יודעים לכתוב תוכנית עבודה בעצמם, אלא שבאגף החשב הכללי באוצר מניחים, כנראה, כי לא פסה חשיבותו של היעוץ, והנה יצא לדרך מכרז שני עבור אותו עניין. זה נכנס לתוקף באפריל 2015 והזוכים, בחלוקה לשני סלים – עבור משרדים גדולים וקטנים יותר, שונים אך מעט הפעם.

בנימין נתניהוצילום: אוליבייה פיטוסי

המאושרים אליהם יוכלו משרדי הממשלה הגדולים (סל א') לפנות כדי לקבל ייעוץ בכתיבת תוכניות העבודה הם: ברייטמן אלמגור זהר ולוטם אסטרטגיות מן המכרז הקודם וכן חברת טאק תובנות, תאסק ייעוץ אסטרטגי ותפן ישראל. עבור המשרדים הקטנים יותר (סל ב') נקבע המאגר הבא: ברייטמן אלמגור זהר, טאק וטאסק שזכו גם בקטגוריה הזו, וקבוצת פארטו ואמן, שזכו במכרז 2009.

בדוברות האוצר אומרים כי: "המכרז המרכזי מהווה פלטפורמה מרכזית לרכישת השירותים המנויים בו, משרדי הממשלה לא מחויבים לרכוש את השירותים במכרז. במידה שהמשרד ירצה לרכוש את השירותים המנויים במכרז יהיה עליו לרכוש זאת באמצעות הספקים הזוכים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker