עסק חברתי? 26 מיליון שקל מחכים לך

במסגרת הקמת העסק מציעה קרן דואליס השקעה כספית של עד 2 מיליון שקל וליווי של הנהלת העסק החברתי במודל של קרן הון סיכון - אסטרטגיה, שיווק, פיתוח עסקי ואיתור מקורות מימון נוספים

טלי חרותי-סובר

קרן ההשקעות החברתית דואליס פירסמה קול קורא המזמין יזמים חברתיים להגיש בקשת השקעה. זאת, אם הם עוסקים בהכשרה או העסקה של בני נוער או צעירים בסיכון, משפחות חד הוריות, בעלי מוגבלויות, מכורים לשעבר, אסירים משוחררים, קשישים, מובטלים כרוניים וקבוצות אוכלוסייה נתמכות רווחה אחרות.

במסגרת קרן יוזמה חברתית של המוסד לביטוח לאומי, משרד האוצר והמועצה הלאומית לכלכלה, הקימו בדואליס את הקרן "דואליס "II בהיקף של 26 מיליון ש"ח. הקרן תשקיע בעסקים חברתיים קיימים, שמעוניינים בהרחבת הפעילות, יזמים חברתיים או עסקיים - המעוניינים להקים עסק חברתי חדש, וכן עמותות המעוניינות להקים עסק חברתי.

במסגרת הקמת העסק מציעה דואליס השקעה כספית של עד 2 מיליון שקל וליווי של הנהלת העסק החברתי במודל של קרן הון סיכון - אסטרטגיה, שיווק, פיתוח עסקי, איתור מקורות מימון נוספים ועוד. בנוסף, יינתן סיוע בבניית הנהלה רחבה בהיבט החברתי ובהיבט העסקי ממאגר אנשי העסקים והשותפים החברתיים הפועלים ביחד עם דואליס.

חנוך ברקתצילום: אייל טואג

הצעות ניתן להגיש עד ל-30 במאי 2015, בתוספת פרטים על הרקע וניסיון היזם ו/או צוות ההנהלה, תחום פעילות עסקית, קבוצת אוכלוסייה רלוונטית לתוכנית החברתית, תוכנית עסקית לשלוש שנות פעילות, תוכנית השקעות, היקף השקעה מבוקש, שותפים חברתיים ועסקיים נוספים. במוקד הבחינה תעמוד הערכת סיכויו של העסק החברתי להצליח מבחינה עסקית, להיות מסוגל להחזיר את ההשקעה ולהניב רווחים בד בבד עם הערכת יכולתו להגשים את המטרה החברתית שבגינה הוא הוקם.

חנוך ברקת יו"ר הקרן מסר בתגובה: "לאחר שהוכחנו את המודל של עסק חברתי כמצליח עסקית וחברתית, אנחנו ערוכים בעזרת קרן יוזמה והרוח הגבית של הממשלה לצאת לדרך להרחבת המודל, להגדלה משמעותית של מספר העסקים ושילובם של עובדים המודרים כיום ממעגל העבודה. אנו צופים כי נשקיע בכחמישה עשר עסקים בשלוש השנים הקרובות ולכן פרסמנו את הקול קורא במטרה לאתר ולגייס יזמים חדשים ולממש את התוכנית שלנו להאצת התחום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker