מנורה מבטחים: הוקם ועד עובדים פנימי שאינו קשור להסתדרות

בחברה אומרים כי הוועד החדש אסף חתימות של לפחות שליש מ-1,800 עובדי החברה, השליש הדרוש לפי החוק כדי שהוא יוכר כארגון עובדים יציג

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

הפיצול בקרב עובדי חברת הביטוח מנורה-מבטחים מחריף: עובדים בחברה השלימו היום את הקמתו של "ועד עובדים פנימי", שאינו פועל במסגרת ההסתדרות או ארגון עובדים ארצי אחר. לפי כל הסימנים, הנהלת מנורה-מבטחים תמכה בהקמתו.

החברה, בניהולו של מוטי רוזן, מסרה היום הודעה לבורסה, שלפיה הנהלתה כבר נפגשה עם הוועד החדש, שחבריו הציגו לה את תקנון ההתאגדות וכן רשימה של יותר משליש מעובדי החברה שהצטרפו לוועד - המינימום הדרוש לפי החוק כדי שההתארגנות והוועד יוכרו כיציגים. עוד הודיעה ההנהלה כי היא תיכנס למשא ומתן עם הוועד "כמתחייב על פי הדין ובכפוף לו".

הקמת הוועד החדש היא בגדר מכה להסתדרות, שמנסה כבר מתחילת השנה לארגן במסגרתה את עובדי מנורה-מבטחים, הנמצאת בבעלות של משפחת גורביץ. תוך כדי ניסיונות מצד ההסתדרות לצרף לשורותיה את עובדי החברה, קיימה בסוף מארס האחרון קבוצת עובדים המתנגדת לחיבור עם ההסתדרות הפגנה ליד מטה החברה בתל אביב. המשתתפים בהפגנה קראו להקים "ועד פנימי", שייצג את העובדים ישירות מול הנהלת החברה. זאת, "בלי התיווך של ההסתדרות, ובלי הצורך שנשלם לה דמי חבר ממשכורותינו".

צילום: תומר אפלבאום

משתתפי ההפגנה, חלק גדול מהם מנהלי מחלקות, טענו כי יש להם "קשר אישי טוב עם המנהלים", וכי "איננו צריכים התערבות של גוף חיצוני דוגמת ההסתדרות לפתרון של בעיות, ככל שיצוצו". עוד הם טענו כי תנאי ההעסקה במנורה-מבטחים טובים ביחס לחברות ביטוח אחרות, "ולכן איננו צריכים פה ועד של ההסתדרות".

בהנהלה הבכירה של מנורה מבטחים ראו בעין יפה את ההפגנה נגד ההסתדרות ואף הקלו על חלק מהעובדים כדי שישתתפו בה.

הקמת "הוועד הפנימי" במנורה־מבטחים באה בעיצומו של מאמץ מצד ההסתדרות לארגן במסגרתה את עובדי החברה. זאת אחרי שבשורה של חברות ביטוח אחרות, לרבות חברות גדולות כמו מגדל וכלל-ביטוח, העובדים כבר התארגנו במסגרתה והקימו ועדים יציגים.

עורך דין עמי פרנקל, מומחה לדיני עבודה ושותף במשרד עוה"ד בני כהן, אמר כי הקמת ועד שאינו קשור להסתדרות או לארגון עובדים כלשהו אמנם אינה סותרת את החוק, וועד כזה אף יכול להכריז על סכסוך עבודה או על שביתה. ואולם, "ועד פנימי שאינו קשור להסתדרות או ארגון עובדים אחר אינו יכול לחתום על הסכם עבודה קיבוצי, אלא רק להגיע להסדרים עם הנהלת החברה". להערכתו, הקמת הוועד הפנימי במנורה מבטחים אינה המילה האחרונה וסביר להניח שההסתדרות, לאחר שתאסוף מספיק חתימות של עובדים המעוניינים להצטרף אליה, תפנה לבית הדין לעבודה כדי שיקבע איזה הוא הוועד היציג של עובדי חברה.

דובר מנורה מבטחים מסר בתגובה כי "הנהלת החברה לא היתה מעורבת בשום שלב בהתארגנות העובדים וודאי לא נקטה עמדה בשאלה איזה ועד עדיף עליהם".

העובדים המקדמים את הקמת הוועד במסגרת ההסתדרות הגיבו היום בחריפות בפייסבוק: "אנו עובדים קשה ומביאים ערך אמיתי לחברה. אף אחד לא בא להתנדב. באנו להתפרנס. והאמת? לא מתאים לנו לשמוע שאין תקציב להעלאות שכר ולשיפור התנאים אנו רוצים פה קול אמיתי שישמיע את דרישותינו באופן מקצוע ולקבע את ההישגים שהיו לנו לפחות כמו בחברות אחרות, במסגרת הסכם קיבוצי חתום ומאושר במשרד הכלכלה".

 אף כי האירוע של הקמת ועד פנימי המנותק מההסתדרות או ארגון עובדים ארצי אחר נחשב  לנדיר, בשבועות האחרונים הולך ומוקם ארגון עובדים  פנימי על ידי קבוצה של 350 מעובדי הסוכנות היהודית שהועברו לעבוד  בפרויקט "פותחים עתיד" של הסוכנות. מטרת תוכנית "פותחים עתיד" היא לסייע לילדים ומשפחות בפריפריה.

העובדים, החוששים מפגיעה בזכויותיהם עקב ההפרטה בפועל של הפרויקט, הקימו עמותה שתשמש כארגון העובדים שלהם. העובדים פנו לבית הדין האיזורי לעבודה בירושלים, ובאמצעות עו"ד גל גורודיסקי, הם ביקשו  להכיר בהתארגנות שלהם ולהכריז על ארגון העובדים שהקימו שהקימו כגוף יציג שאין לו כל זיקה להסתדרות הכללית או לארגון ארצי אחר. ההסתדרות הכללית מתנגדת להכרזת היציגות העצמאית של העובדים המועסקים ב"פותחים עתיד", וטוענת שהיא ארגון העובדים היציג לא רק של עובדי הסוכנות היהודית, אלא גם של עובדים אלה.

גם בחברת הביטוח מגדל, שבה העובדים מאוגדים בהסתדרות, ואף נחתם בה הסכם עבודה קיבוצי,  נעשה ניסיון של קבוצת עובדים להקים ועד פנימי מנותק מההסתדרות, אך הניסיון לא צלח לפי שעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker