ההסתדרות: "אנו במסלול התנגשות עם הבורסה"

אם לא תחול התקרבות בין הצדדים, הוא ימליץ בפני מוסדות ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה בבורסה, אמר בסוף השבוע מזכיר הסתדרות הפקידים במרחב תל אביב, עמיר שפטל

חיים ביאור

"אנחנו במסלול התנגשות עם הנהלת הבורסה בשל מחלוקות עמוקות על הסכם השכר העתיד להיחתם בבורסה" - כך אמר בסוף השבוע מזכיר הסתדרות הפקידים במרחב תל אביב, עמיר שפטל, בתום פגישת משא ומתן שנייה בין הצדדים.

לדברי שפטל, אם לא תחול התקרבות בין הצדדים, הוא ימליץ בפני מוסדות ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה בבורסה - מה שיוביל לשיבושי עבודה ואף לשביתה. הנהלת הבורסה, בראשות המנכ"ל יוסי ביינארט, הציעה שבהסכם השכר הקיבוצי החדש יקבלו 213 העובדים תוספת שכר של 1% - חלקה קבועה וחלקה כתלות בפעילות הבורסה. אלא שהנהלת הבורסה שואפת להפחית את עלויות השכר, המסתכמות ביותר ממחצית הכנסותיה: 127 מיליון שקל מתוך 244 מיליון שקל ב–2014.

הבורסה לניירות ערך בתל אביבצילום: בלומברג

הנהלת הבורסה דרשה בפגישות שהתקיימו עם הוועד לקצץ בתשלומים בגין שעות נוספות, המהווים כ–10% מהשכר, ואף לבטלם. עובדי הבורסה דחו את הדרישה בטענה שהיא משקפת קיצוץ 9% משכרם, לאור תוספת השכר של 1% שמציעה ההנהלה. עוד דרשה ההנהלה גיבוש תוכנית פרישה מרצון, דרישה שהוועד וההסתדרות עדיין לא השיבו עליה. עלות השכר של עובד בורסה היא 49.7 אלף שקל בממוצע - מהגבוהות במשק.

עובדי הבורסה דורשים לקבל מניות לאחר שתושלם הסבת הבורסה לחברה רגילה - או מענק בגובה 5–7 משכורות חודשיות.

הנהלת הבורסה אישרה שמתנהל מו"מ עם העובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker