מחר: כל מעונות ויצ"ו יהיו סגורים בגלל שביתת המטפלות

3,200 המטפלות נוקטות בצעדים הארגוניים הללו נגד הנהלת ויצ"ו, במחאה על המבוי הסתום במשא ומתן המתקיים בין הצדדים הנובע, בין היתר, מסירוב ההנהלה לעדכן את שכר המטפלות על פי העדכון של שכר המינימום במשק; בויצ"ו קוראים לביטול השביתה והמשך המו"מ

חיים ביאור

מעונות ויצ"ו בכל הארץ יהיו סגורים מחר (שישי) במסגרת שביתה שיקיימו המטפלות במעונות, באישור ההסתדרות. השביתה תתקיים בהמשך לעיצומים שהמטפלות קיימו ביום שלישי השבוע, במסגרתם המעונות נפתחו רק בשעה 11.00.

ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף (שבמסגרת ההסתדרות הכללית) אמר כי 3,200 המטפלות נוקטות בצעדים הארגוניים הללו נגד הנהלת ויצ"ו, במחאה על המבוי הסתום במשא ומתן המתקיים בין הצדדים. לטענתו, הנהלת ויצ"ו מנסה להכשיל את ההידברות עם נציגות המטפלות, ומציגה עמדות נוקשות וגם מתעלמת באופן מוחלט מהדרישות הכספיות של המטפלות.

צילום: דודו בכר

עוד אמר בר-דוד שהנהלת ויצ"ו חותרת לבטל את הסכם העבודה לסקטור המטפלות, מהלך הנובע מסירוב ההנהלה לעדכן את שכר המטפלות על פי העדכון של שכר המינימום במשק וההסכמים הקיבוציים במגזר הציבורי. גורמים בהסתדרות אמרו כי סכסוך העבודה בויצ"ו הוכרז כבר לפני חודש, "ולא מיהרנו לאשר את העיצומים והשביתה במעונות, כל עוד היה סיכוי ליישוב המחלוקות בינינו לנציגי הנהלה".

הנהלת ויצ"ו מסרה בתגובה כי המו"מ לחתימה על הסכם עבודה חדש למטפלות במעונות אכן הופסק בשל מחלוקות. עם זאת, היא קראה להסתדרות "לבטל את העיצומים והשביתה המיותרים, שיגרמו נזק לילדים, להורים ולמטפלות עצמן ולהמשיך בשיחות אינטנסיביות שיביאו יחד לקידום נוסף של המטפלות ומאידך להמשך יכולתה הכלכלית של ויצ"ו לפעול לטובת האוכלוסיות החלשות".  

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker