הראל סירבה לשלם בגין אבדן כושר עבודה, וחויבה לשלם 700 אלף ש' רטרואקטיבית

אף שהתובעת הציגה מסמכים לפיהם שילמה לקרן 60 תשלומים כדרישת התקנון, דחתה הראל את התשלום

חיים ביאור

לאחר שנתבעה בבית המשפט ולא הגישה כתב הגנה, חברת הראל ניהול קרנות פנסיה תשלם כ-700 אלף שקל למבוטחת בחברה שאיבדה את כושר העבודה שלה לפני חמש שנים. כך נקבע בהסדר שרה בין המבוטחת לבין הראל, שקיבל השבוע תוקף של פסק דין.

המבוטחת תבעה את הראל בבית משפט השלום בפתח תקווה, באמצעות עו"ד גיל מיכלס, לאחר שקרן הפנסיה סירבה לכבד, לטענתה, את התחייבותה לשלם את הגמלה שהגיעה לה. המבוטחת, מזכירה במקצועה, טענה כי החלה את חברותה בקרן הפנסיה בדצמבר 2005, כשבמועד זה היא שילמה רטרואקטיבית דמי גמולים לקרן עבור 12 חודשים, בהסכמת הקרן, כך שהצטרפותה בפועל היתה מינואר 2005.

באוגוסט 2010 היא החלה לסבול מכאבי גב קשים וחצי שנה לאחר מכן היא עברה אירוע מוחי קל. היא טופלה בבית חולים ומאז ועד היום היא נעזרת במקל הליכה ולעתים אף בהליכון. אורטופד מומחה קבע בתחילת שהיא איבדה באופן מוחלט את כושר עבודתה.

בעקבות זאת הגישה את תביעתה להראל לקבלת פנסיית נכות מחודש אוגוסט 2010 ואילך, המועד בו החלה תקופת אי הכושר שלה. שבעה חודשים לאחר מכן היא קיבלה תשובה שלילית מהקרן, בטענה שטרם הועברו 60 תשלומים חודשיים מיום הצטרפותה לקרן.

התובעת הופיעה בפני רופא הקרן והציגה בפניו מסמכים המעידים שבמועד ההצטרפות לקרן היא שילמה רטראוקטיבית 12 תשלומים לאותה השנה, כלומר שבמועד בו אירע מקרה הביטוח, הועברו לקרן 60 תשלומים כדרישת התקנון. אולם התשובה השלילית של הקרן לא השתנתה. בתביעתה היא טענה שתגובת הקרן לוקה בחוסר תום לב זועק לשמיים, תוך ניצול ציני של מצבה הרפואי הקשה, וזאת כדי לדחות את התביעה במסגרת ניסיון להתחמק מתשלום.

במסגרת הסדר פשרה בין המבוטחת לבין הקרן, שקיבלה תוקף של פסק דין אצל השופטת אשרית רוטקופף, נקבע שהשאה תקבל 622 אלף שקל בגין החזר תשלומי אובדן כושר עבודה ל-4 השנים האחרונות ועוד 84 אלף שקל בגין החזר פרמיות חודשיות. כמו כן מעתה והלאה היא תקבל בכל חודש גמלה בגין אובדן כושר עבודה בסך 12 אלף שקל וזאת עד דצמבר 2019, תום תקופת הפוליסה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker