בגלל סכסוך בין המטפלות להנהלה: מעונות ויצ"ו יהיו סגורים עד השעה 11:00

הסיבה לעיצומים: מבוי סתום במו"מ בנוגע להסכם עבודה קיבוצי לסקטור המטפלות ■ הנהלת ויצ"ו: "תוספות השכר הרוחביות שההסתדרות מבקשת עבור העובדים, הן תוספות שויצ"ו אינה יכולה לעמוד בהן"

חיים ביאור

כל מעונות ויצ"ו יהיו סגורים מחר עד השעה 11:00 לפני הצהריים. כ-3,200 מטפלות ועובדות יחלו בצעדים ארגוניים ויתייצבו לעבודה רק ארבע שעות לאחר מועד הפתיחה הרגיל של המעונות.

הסיבה לעיצומים: מבוי סתום במשא ומתן בנוגע להסכם עבודה קיבוצי לסקטור המטפלות. לטענת ההסתדרות, הנהלת ויצ"ו "מנסה להכשיל את ההידברות בין הצדדים, תוך הצגת עמדות נוקשות ובלתי מתפשרות והתעלמות מוחלטת מדרישות העובדים".

גן ילדיםצילום: דודו בכר

לפני קרוב לחודש ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בויצ"ו, בטענה שההנהלה החליטה לבטל את ההסכם הקיבוצי, לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמה בנוגע לעדכון שכרן של המטפלות.

בהמשך עובדות ויצ"ו מתכוונות להרחיב את צעדי המחאה שלהן. ביום רביעי העבודה תתקיים כסדרה, אך ביום שישי הקרוב, 187 המעונות ברחבי הארץ צפויים להישאר סגורים והמטפלות לא יגיעו לעבודה, אלא אם כן יושגו הסכמות עד אז.

בתגובה מסרה הנהלת ויצ"ו כי היא מכירה בצורך לשלם שכר הוגן למטפלות, "ואולם תוספות השכר הרוחביות שההסתדרות מבקשת עבור העובדים בכל דרגות השכר, הן תוספות שויצ"ו אינה יכולה לעמוד בהן. היענות לדרישה כזו עלולה לסכן את מקום עבודתן של המטפלות עצמן ואת רשת המעונות כולה ולהוביל לסגירת שירותים חיוניים שמפעיל הארגון בתחומי הרווחה והחינוך, כולל בקרב אוכלוסיות שבסיכון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker