נציבות שוויון הזדמנויות נגד בית"ר ירושלים: אין להפלות לרעה בקבלת ערבים לקבוצה

עו"ד ציונה קניג יאיר: "דבריו של מאמן הקבוצה הנוכחי מעידים כי לכאורה מתקיימת בה מדיניות של אפליה בקבלה לעבודה על רקע לאום ודת"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה דורשת מקבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים לחזור בה מהתבטאויות נגד קבלת שחקנים ערבים לשורות הקבוצה. במכתב ששיגרה השבוע לאלי טביב, בעלי בית"ר ירושלים, יוצאת הנציבה הארצית, עו"ד ציונה קניג יאיר, נגד דברים שאמר מאמן בית"ר ירושלים, גיא לוי לתחנת הרדיו 102: "לא חושב שזה הזמן הנכון, זה היה יוצר מתיחויות וגורם לנזקים הרבה יותר גדולים. אני לא אמצא אף שחקן מהמגזר הערבי שירצה לבוא. גם אם היה שחקן שמתאים לי מבחינה מקצועית, לא הייתי מביא אותו, כי זה היה יוצר מתיחויות מיותרות".

לדברי קניג, "התנהלות זו מעלה חשד לאפליה בניגוד לחוק השוויון, האוסר על אפלייה מחמת לאום, בין היתר בתנאי העבודה והקבלה לעבודה. היא מזכירה שבעקבות פנייה קודמת של הנציבות לבית"ר ירושלים, לפני קרוב לשנתיים, בשל התבטאויות דומות של המאמן הקודם, חיים רביבו, כינסה בית"ר ירושלים מסיבת עיתונאים, בה היא קראה לאוהדיה להילחם בגזענות, וגם אם יימצא שחקן ערבי מתאים, הוא יגויס לקבוצה.

"דבריו של מאמן הקבוצה הנוכחי, מעידים שדרכה של הקבוצה עומדת בניגוד מוחלט להצהרתה באותה מסיבת עיתונאים וכי לכאורה מתקיימת בה מדיניות של אפליה בקבלה לעבודה על רקע לאום ודת", כותבת קניג.

גיא לוי. אם "מוות לערבים" היא גזענות עם נשמה, אז "לא חושב שזה הזמן הנכון" היא גזענות עם שכלצילום: ניר קידר

למכתבה של קניג קדמה פנייה לנציבות של שותפות שראקה – קואליציית ארגונים יהודים, ערבים ומשותפים לקידום חברה דמוקרטית, שוויונית ומשותפת, בה היא אומרת כי "בשל ההד התקשורתי שקיבלו דבריו של מאמן בית"ר ירושלים נגד קליטת של שחקן ערבי בקבוצה, "יש חשיבות עליונה למצות את הדין עם הקבוצה, שכן הימנעות מכך עלולה לתרום להפיכת התבטאות ומדיניות מסוג אלה לנורמטיבית בחברה בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker