תנאים חלומיים לעובדי סלקום הפורשים: מענקים של עד מאות אלפי שקלים, רכב וטלפון

זו הפעם השנייה בתוך פחות משנה שסלקום מגבשת תוכנית לפרישת עובדים וזאת, לדברי גורמים בחברה, עקב החרפת תנאי התחרות בענף הסלולר

חיים ביאור
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הנהלת קבוצת סלקום, שבשליטת אדוארדו אלשטיין, וועד העובדים חתמו היום (א') על הסכם קיבוצי מיוחד במסגרתו יפרשו מהחברה יותר מ-100 עובדים בתנאים מועדפים. זו הפעם השנייה בתוך פחות משנה שסלקום מגבשת תוכנית לפרישת עובדים וזאת, לדברי גורמים בחברה, עקב החרפת תנאי התחרות בענף הסלולר. ביוני 2014 פרשו מהחברה כ-350 עובדים, והעלות הכוללת לחברה היתה כ-40 מיליון שקל. והפעם היקף הפורשים יהיה קטן יותר, העלות הכוללת, לפי הערכות, תתקרב ל-20 מיליון שקל. בשני המקרים לא מדובר בפיטורים כפויים של עובדים אלא בפרישה מרצון של עובדים, חלקם מבוגרים.

על פי ההסכם שהושג בין מנכ"ל קבוצת סלקום, ניר שטרן, לבין יו"ר ועד העובדים בחברה, מיה יניב, עובדים שגילם 58 שנים ויותר שיעזבו את החברה, ימשיכו לקבל שכר רגיל וכן הפרשות לקיצבה עד הגיעם לגיל 67, מועד בו יתחילו לקבל את התשלומים מקרן הפנסיה. הפורשים הללו גם יהנו מביטוח רפואי מוזל לתקופה בלתי מוגבלת, או עד שייקלטו במקום עבודה אחר. סלקום היא החברה היחידה בענף הסלולר המאפשרת פרישת מבוגרים הממשיכים לקבל את שכרם עד הגיעם לגיל 67. הפורשים ימשיכו ליהנות מרכב חברה צמוד וכן מאחזקת טלפון למשך שלושה חודשים מאז עזיבתם, כ"הסתגלות".

טקס חתימת ההסכם הקיבוצי בסלקום
טקס חתימת ההסכם הקיבוצי בסלקום. מימין: יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר ועד עובדי סלקום מיה יניב ומנכ"ל סלקום ניר שטרןצילום: אורן כהן / דוברות ההסתדרות

עובדים צעירים יותר שיפרשו יקבלו פיצויים בשיעור של 200% - כפליים מכפי שקובע חוק פיצויי פיטורים. כמו כן כל פורש יקבל מענק שיתבסס על שכרו בחברה כפול מספר שנות הוותק שלו. לדוגמא, עובד ששכרו 13 אלף שקל (השכר הממוצע בחברה) ועבד בחברה במשך עשור, יקבל מענק של כ-130 אלף שקל.

להנהלת ולוועד תהיה זכות וטו על רשימת הפורשים, כלומר לא בהכרח שכל מי שכלול ברשימת העובדים המעוניינים לפרוש, אכן יעזוב את החברה בתנאים אלה. עם זאת, הוסכם כי עובד שהתכוון לפרוש ולאחר מכן שוכנע להישאר בחברה, לא יוכל לנצל את הסיטואציה כדי לדרוש שיפור בשכרו.

הסכם הפרישה הנוכחי הוא המשך להסכם שכר קיבוצי עליו חתמו יניב והנהלת החברה לפני 3 חודשים, ולפיו העובדים קיבלו תוספת שכר דיפרנציאלית של עד 9%, שכר המינימום בחברה הועלה ל-5,000 שקל (7% מעל שכר המינימום הקיים במשק) והוסכם על סבסוד לילדי העובדים עבור גני ילדים.

צילום: ניר קידר
צילום: ניר קידר
צילום: ניר קידר
צילום: ניר קידר
צילום: סיון פרג
צילום: סיון פרג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker