בעקבות צוק איתן: זינוק במספר המעסיקים החוששים מהעסקת אקדמאים ערבים

הממצא המרכזי במחקר עמדות מעסיקים עמותת קו משווה: 52% מהמעסיקים חוששים להעסיק אקדמאים ערבים לאור המצב הביטחוני-פוליטי, לעומת 20% בשנת 2013 ■ ארגונים המעסיקים אקדמאים ערבים מדווחים על חוסן וחזרה מהירה לשגרה

טלי חרותי-סובר

הנתונים הבאים מפרסמת עמותת קו משווה לא צריכים להפתיע אף אחד - חלה עלייה משמעותית במספר המעסיקים החוששים להעסיק אקדמאים ערבים מאז מבע צוק איתן. לא פחות מ-52% מכלל המעסיקים ציינו כי לאור המצב הביטחוני-פוליטי קיים בקרבם חשש מהעסקת אקדמאים ערבים, זאת לעומת 20% בלבד שציינו זאת בשנת 2013.

כאשר מנתחים את השאלה, מגלים כי רבע מכלל מהמעסיקים חושבים שעובדיהם מפחדים לעבוד לצד ערבים. המעסיקים מציינים בפירוש כי מתיחות ביטחונית משפיעה עליהם ומעוררת את החשש מהעסקת אקדמאים ערבים. המחקר נערך על ידי חברת LotemSensing וכלל שאלון אינטרנטי בקרב כ-100 מעסיקים ועוד כ-20 ראיונות עומק בקרב מנהלים של עובדים ערבים ויהודים. זהו מחקר המשך ל-4 מחקרים שבוצעו החל משנת 2008 בנושא.

עיתוי המחקר, בין ינואר למארס 2015, מאפשר לזהות בברור את השפעת המתיחות הביטחונית על יחסי העבודה. 85% מהמעסיקים דיווחו כי בעת שגרה לא קיים כלל מתח פוליטי בין יהודים וערבים, אך 70% דיווחו על מתיחות בתקופת 'צוק איתן'. "למרות הממצאים המטרידים, ניתן לשאוב עידוד מכך שהארגונים בהם הייתה מתיחות מסוימת בעת הלחימה, הפגינו חוסן, העבודה נמשכה כסדרה והמתיחות התפוגגה במהרה מיד עם החזרה לשגרה", אומרת ינה נוימן, מנהלת מחלקת עסקים, בעמותת קו משווה. "מהמחקר גם עולה בברור כי העסקת אקדמאים ערבים בארגון מפחיתה חששות ומצמצמת סטראוטיפים - אחוז המשיבים שלדעתם המועמדים הערבים חסרים את הניסיון הנדרש לתפקיד גבוה באופן מובהק בארגונים שאינם מעסיקים אקדמאים ערבים".

עוד עולה מן הסקר כי להתנסות בעבודה משותפת השפעות חיוביות נוספות. חלק גדול מהמעסיקים המעסיקים אקדמאים ערבים ציינו כי העסקה זו מפיגה את החששות ההדדיים, מפחיתה דעות קדומות, מחברת, מקרבת ומגבירה משמעותית את הנכונות להעסקת ערבים. עוד עולה כי צוותים מגוונים מאופיינים לרוב ביחסי עבודה מצוינים, ישנה אווירה טובה ולרוב אף שוררים יחסי חברות וקרבה. בהקשר זה דיווחו 80% מכלל המעסיקים כי אינם רואים כל קושי בניהול צוות בו עובדים ערבים ויהודים כתף אל כתף.

והנה עוד שתי בשורות מעניינות: המודעות לחשיבות העסקת אקדמאים ערבים מוכיחה מגמת שיפור כשעלתה מ-51% בשנת 2011 ל-86% מכלל המשיבים. עוד מציינים בקו משוה את מגמת השיפור המרשימה בהתאמת תהליכי הגיוס והקליטה לאוכלוסיות מגוונות בארגונים, שקפצה מ-22% בשנת 2011 ל-80% מן הארגונים שהשתתפו בסקר.

בעקבות הפרסום ב-TheMarker פנתה חברת הכנסת הטריה איילת נחמיאס-ורבין מן המחנה הציוני אל נציבת שויון הזדמנויות בעבודה ציונה קניג יאיר וכתבה כי: "מדובר בנתון לא פחות ממדהים, ודאי אם מסתכלים על הדבר גם דרך הפריזמה של מערכת הבחירות ובמיוחד שלהי הבחירות, כאשר הפך הציבור הערבי ל'מוקד איום' פוליטי מצד גורמים בכירים במערכת.

"הנתון מטריד גם לנוכח הדיווח בסקר על כך שמקומות תעסוקה מגוונים מפחיתים סטריאוטיפים חברתיים ומורידים חששות. המגמות העולמיות של העסקה מגוונת – Diversity והכלה Inclusion מעידות על כך שככל שהארגון מגוון יותר מבחינה חברתית – בכל הדרגים - תוצאותיו העסקיות משתפרות. גם בסקר שערכה קו משווה ברור כי ההתנסות המשותפת בעבודה היא חיובית ונושאת פרי. אי השתתפות בשוק העבודה של מגזרים שונים בחברה הישראלית היא נזק כלכלי שקשה לאמוד ולא פחות חשוב סכנה חברתית של ממש לאורך זמן. קשה לדמיין כיצד בישראל של שנת 2015 עדיין ישנו חשש עמוק כל כך מהעסקת ערבים, והדבר מחייב מאמץ כלל חברתי שיובל על ידי נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה – הן על ידי קמפיין ציבורי והן על ידי פרסום אופן הטיפול של הנציבות בתלונות העוסקות באפליה על רקע זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker