עבדת ביום העצמאות מתוך כורח? תהיה זכאי לשכר של 250%

מהו השכר המגיע לכם ביום העצמאות, האם יום החופש משפיע על בעלי משכורת חודשית, אילו זכויות מגיעות לעובדים על בסיס שעתי או לאלה ששכרם מבוסס על תפוקה, ולמי מגיע חופש מתוקף חוק ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל? המדריך לעובד בחג

חיים ביאור

בשעה שרבים יחגגו את יום העצמאות במנגלים, מסיבות ואירועים, אחרים יצטרכו לעבוד. בסיוע עו"ד שירה להט, שותפה וראש מחלקת דיני עבודה במשרד יגאל ארנון, ריכזנו את זכויות העובדים המועסקים ביום העצמאות.

מהו שכרו של עובד 
ביום העצמאות?

על פי חוק שעות עבודה ומנוחה, מי שעובד בפועל ביום העצמאות, יקבל 150% 
משכרו הרגיל.

עם זאת, כדי שהתשלום המוגדל יתממש, ההסכם הקיבוצי או צו ההרחבה הענפי או החוזה האישי של העובד אמורים לקבוע זאת.

על פי פסקי דין שניתנו בבתי הדין לעבודה, מי שעבד במקום העבודה ביום העצמאות מתוך כורח, כלומר לפי הוראה של המעביד, שלא על פי סידור העבודה הקבוע שלו, יהיה זכאי לשכר גבוה אף יותר, בשיעור של 250%.

משפחות מבלות בפארק ביום העצמאות שעבר צילום: אוליבייה פיטוסי

מה לגבי שכרם של עובדים שאינם עובדים 
בפועל בחג?

עובד המקבל משכורת חודשית, זכאי לתשלום שכרו גם בעבור החג, מכיוון שמשכורתו אינה תלויה במספר ימי העבודה בחודש ובכך שיש חגים באותו חודש. מובן שאין מדובר בשכר מוגדל אלא בשכר של 100%.

מה זכויותיהם של עובדים ששכרם משולם להם לפי שעה או לפי תפוקה (או מכירות), שאינם 
עובדים בחג?

על פי צו הרחבה בכל המשק, עובד זכאי לתשלום בעבור ימי החג, בתנאי שעבד שלושה חודשים לפחות באותו מקום עבודה ובתנאי שלא נעדר מהעבודה סמוך ליום החג (יום לפני ויום אחרי החג), אלא 
בהסכמת המעסיק.

גם עובד שאינו מועסק כל יום והחג חל ביום שבו הוא אמור להתייצב לעבודה, זכאי לקבל שכר, מכיוון שההיעדרות יום לפני ויום אחרי החג היא בהסכמת המעסיק ולפי סידור 
עבודה קבוע.

עם זאת, צו ההרחבה אינו מתייחס למקרה שהחג חל ביום הפנוי של העובד. במקרה כזה, בית הדין לעבודה הוא שיכריע, אם המעסיק או העובד יפנו אליו.

כשהעובד אינו מועסק לפי סידור עבודה קבוע, יש לבדוק אם היקף עבודתו נפגע בגלל החג, ורק אז — על המעסיק לפצות אותו.

ומה לגבי יום הזיכרון?

יום הזיכרון הוא יום היעדרות מהעבודה בתשלום לקרוביו מהמעגל הראשון של חלל צה"ל: הורים, הורי הורים, בן/בת זוג, ילדים, אחים ואחיות.

לפיכך, עובדים הנמנים עם משפחות השכול, רשאים להיעדר מן העבודה ביום הזיכרון ללא ניכוי משכרם.

יש מקומות עבודה שבהם יום הזיכרון נחשב ליום בחירה, והעובד יכול לציין שהיעדרותו ביום זה היא על חשבון יום חופשה שהוא זכאי לו.

לגבי שעות העבודה של עובדים שאינם נמנים עם משפחות השכול, ומכיוון שיום העצמאות הוא יום שבתון, דינו של יום הזיכרון כדין ערב חג שבו עובדים פחות שעות: לא יותר משבע שעות במקום עבודה שבו עובדים בימים רגילים שמונה שעות ביום, ולא יותר משמונה שעות במקום עבודה שבו עובדים תשע שעות ביום.

אם הסכם העבודה, החוזה האישי או צו ההרחבה מיטיבים עם העובדים מעבר לכך — יש לנהוג לפי ההוראה המיטיבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker