עובדי חברת הביטוח דיקלה התאגדו; מאשימים את ההנהלה בהפעלת לחצים נגדם

בחברה האם, הראל, שהיא אחת מחברות הביטוח הגדולות ביותר, מהלך ההתארגנות של העובדים במסגרת ההסתדרות עדיין לא החל

חיים ביאור
חיים ביאור

מגמת ההתארגנות של עובדי ענף הביטוח אינה נעצרת. עובדי חברת הביטוח דיקלה, הפועלת בתחום ביטוחי הבריאות ונמנית עם קבוצת הראל השקעות, התאגדו בהסתדרות והקימו ועד. ההתארגנות של עובדי דיקלה במסגרת ההסתדרות באה אחרי שכבר התארגנו עובדי כלל ביטוח, מגדל, AIG, הפניקס ושירביט. בראש הוועד הזמני עומדת סיוון שני- אזולאי, המועסקת בחברה כמיישבת תביעות סיעוד.

מהלך ההתארגנות של עובדי דיקלה הושלם, אף כי בחברה האם, הראל, שהיא אחת מחברות הביטוח הגדולות ביותר, אין בשלב זה יוזמת התארגנות. בחברת ביטוח אחרת, מנורה מבטחים, ניסיון ההתארגנות של העובדים לא צלח בשלב זה.

מנכ"לית האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, חניטל סוויסה, הודיעה למנכ"ל דיקלה, אבי קלר, על כך שכ-1,000 עובדי החברה התאגדו בהסתדרות לאחר שמעל שליש מהם, כנדרש בחוק, חתמו על טפסי הצטרפות לארגון. סוויסה קראה להנהלת החברה להיכנס למשא ומתן עם נציגי העובדים כדי לחתום על הסכם עבודה קיבוצי שישפר את תנאי ההעסקה בחברה.

אבי ניסנקורןצילום: תומר אפלבאום

לדברי פעילי ההתארגנות, הנהלת דיקלה: "עשתה ככל יכולתה כדי לפגוע במהלך ההתארגנות שהתנהל בחצי השנה האחרונה, אך חרף זאת, המהלך הושלם". לטענתם, גם עתה הנהלת החברה מפעילה "לחצים כבדים" על עובדים שכבר הצטרפו להתארגנות , כדי שיבטלו את חתימותיהם על טפסי ההצטרפות להסתדרות, ובכך יטורפד מהלך ההתארגנות. "החברה הפרה של פסיקת בית הדין הארצי האוסרת על המעסיק להתערב בכל דרך שהיא בהליך ההתארגנות של עובדיו", הם הוסיפו.

הנהלת דיקלה טרם הגיבה על הודעת ההסתדרות על התארגנות העובדים במסגרתה ואף נמנעה מלהגיב לטענה על הפעלת לחצים על עובדי כדי שיבטלו את חתימותיהם על טפסי ההצטרפות להסתדרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker