איך למצוא עבודה עם משכורת גבוהה ומכונית צמודה

6 טיפים שישדרגו את הקריירה שלכם

1. איך לכתוב קורות חיים?/ טלי חרותי־סובר

יותר משחשוב לדעת איך לכתוב קורות חיים, חשוב לדעת איך לא לכתוב אותם. כך למשל, כולם יודעים כי גיל הוא מכשלה קשה בשוק העבודה הישראלי (בעיקר אם עברתם את הגיל המופלג 35) - ובכל זאת, בדרך כלל מתנדב המועמד, ללא מחשבה תחילה, להסגיר את ה"דיל ברייקר" כבר בראש העמוד של קורות החיים. עדיף לא לעשות זאת. חלק נכבד מהסינון הראשוני של מועמדים נעשה כיום על ידי מחשב, ולו יש קריטריונים ברורים. אל תקלו עליו, וגם לא על המגייס. נכון שמי שמתעקש, יעשה את החישוב לאחור ויידע - אבל בשביל זה נדרש זמן ומאמץ. בשלב הראשון, כשמתקבלים הרבה מאוד קורות חיים והסינון מהיר, אין זמן, וגם לא אפשרות, להשקיע מאמץ מיותר בכך. לכן, גיל בקורות חיים - אאוט. (אגב, אם הגעתם לראיון עבודה - גם שם אסור לשאול בני כמה אתם).

2. כך תתכוננו לראיון עבודה?/ טלי חרותי־סובר

הנונשלנטיות הישראלית המוכרת ("יהיה בסדר") מביאה לא מעט מועמדים לראיון עבודה כשהם אינם מוכנים בעליל. ואולם ראיון עבודה הוא מטלה שיש להתכונן אליה במלוא הרצינות. כדאי להתחיל בכניסה לאתר החברה ובקריאה אודותיה ועל מוצריה והנהלתה. אחר כך רצוי לחפש מידע נוסף על החברה באינטרנט. החברה מצאה חן בעיניכם? חפשו אנשים שכבר עבדו או עובדים בה, ובידקו גם מי האיש שעמו אתם עומדים להיפגש בחברה, ומה בדיוק דרישות התפקיד. הגיעו לראיון כשאתם לבושים בהתאם (לא קז'ואל, אך גם לא חליפה מהודרת), חייכו ושדרו עניין ונינוחות. היו אמיתיים - העמדת פנים ממילא לא מחזיקה מעמד.

עברתם את כל המשוכות עד לראיון העבודה, ואתם באמת רוצים להתקבל? הקשיבו למראיין. הטעות הגדולה של מראיינים היא הצורך הבלתי נשלט "למכור" את החברה. כך נוצר מצב שבאינספור ראיונות יושב המרואיין מול מראיין שלא מפסיק לדבר. מרואיינים חכמים ינצלו את המצב - יהנהנו בראשם בעניין, יפערו עיניים גדולות וישאלו שאלות. במקרים כאלה, מראיינים רבים מתרשמים מהפתיחות ומעבירים את המועמד לשלב הבא. בהצלחה.

3. האם לדבר על שכר בראיון עבודה?/ טלי חרותי־סובר

ראיון עבודה
צילום: דרימסטיים

אחד הסיפורים שאוהב דב פרוהמן, ששימש במשך שנים רבות מנכ"ל אינטל ישראל, הוא על אדם בעל המלצות מעולות שהגיע לראיון עבודה. "כל מה שעניין אותו היה גובה המשכורת ואיזה אוטו יקבל", מספר פרוהמן. "אז אמרתי לו 'לך'".

אין טעות גדולה מאזכור תנאי ההעסקה על ידי המועמד בראיון העבודה. עדיף שאלה יוזכרו על ידי המראיין. השאלה נעשית קשה יותר כשהמועמד נשאל על ציפיות השכר שלו. החוקרת שירלי קופלמן מאוניברסיטת משיגן ממליצה לכל אדם המנהל משא ומתן להיות הראשון  שמציב את העוגן. "כל המחקרים מוכיחים כי מי שנותן את ההצעה הראשונה במשא ומתן, הוא מי שמרוויח יותר", היא אומרת."ובכל זאת - במצב של חוסר ודאות אנשים מעדיפים לשתוק ולתת לצד השני להציע. זוהי טעות. שימו על השולחן את דרישתכם. התוצאות ידברו בעד עצמן".

4. איפה הכי כדאי לעבוד?/ טלי חרותי־סובר

מהו מקום העבודה שהכי כדאי לעבוד בו? ובכן, תלוי את מי שואלים. על פי סקר TheMarker, בראש רשימת 100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהן עמדו עד לשנה שעברה שתי חברות - אינטל וחברת החשמל. מדובר בשני מקומות עבודה יציבים ומפנקים, אך האם זה באמת צריך להיות  הקריטריון? כל המחקרים מוכיחים שאדם נשאר במקום עבודה שהוא מוצא בו אופק תעסוקתי. מצד שני, הוא עוזב מקום עבודה בראש ובראשונה אם הוא לא מסתדר עם הבוס הישיר שלו. בפעם הבאה, כשישאלו אתכם איפה אתם רוצים לעבוד, תשיבו כך: במקום שבו השמים הם הגבול, ויש בו בוס שהוא גם חבר.

5. איך למצוא עבודה טובה מיד עם סיום הלימודים?/ טלי חרותי־סובר

סטודנטים רבים בטוחים שאם הם יצטיינו בלימודים, הם יבדלו את עצמם משטף הבוגרים שמגיעים יחד אתם אל שוק העבודה. הם צודקים - הצטיינות היא חלק חשוב בבניית הביטחון העצמי של המועמד לעבודה - אלא ששוק העבודה הישראלי (בניכוי מגזר עורכי הדין או רואי החשבון) מעריך לא פעם דווקא ניסיון. "יפה ומרשים שיש לך 90 במאקרו כלכלה", אומר מנהל מחלקת משאבי האנוש של הבנק, "אבל אם היית מגיע לעבודה חלקית בבק־אופיס שלנו, היה עוד יותר טוב". רוב הסטודנטים מעדיפים עבודות זמינות וגמישות על פני צבירת ניסיון בתחום שבו הם שואפים להשתלב. רגע לפני שאתם אומרים כן לבית הקפה שמציע לכם עבודת מלצרות, בדקו אם תוכלו לעבוד בעבודה חלקית בחברה "אמיתית" - כזו שאת ניסיונכם בה תוכלו למנף למקומות גבוהים יותר בהמשך הקריירה.

6. דעו את זכויותיכם/ חיים ביאור

בישראל התקבלו חוקי עבודה ופסקי דין רבים שמגינים על זכויות העובדים במקומות העבודה. ואולם עובדים רבים אינם מודעים לחלק מזכויותיהם. אחרים, בעיקר עובדי קבלן או עובדים מן המניין שיכולת המיקוח שלהם מול המעסיק נמוכה, אינם מעלים בדעתם לבדוק את המגיע להם ולוודא שהם מקבלים אותו במלואו. על זכויות הנובעות מחוקי העבודה - כמו שכר מינימום או יום מנוחה שבועי - העובד אינו רשאי לוותר. בנוסף, על עובדים מסוימים לדעת כי הם מוגנים מפני פיטורים - למשל, עובדות שנמצאות בהריון או עוברות טיפולי פוריות, או עובדים שמשרתים במילואים. אם פוטרתם למרות זאת, כדאי להתגבר על העלבון ואי־הנעימות ולהיעזר בוועד העובדים במקום העבודה, שיסייע לכם לבדוק את חוקיות הפיטורים. אם אין ועד, כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין. אולי לא תוחזר לכם המשרה, אבל גם פיצויים מוגדלים עשויים לסייע לכם.

גם למתפטרים יש זכויות שלא כולם מודעים אליהן. למשל, עובד המתפטר ממקום עבודתו משום שהעתיק את מקום מגוריו מיישוב עירוני ליישוב חקלאי (קיבוץ, מושב או יישוב שרוב תושביו הם חקלאים), או מיישוב שאינו באזור פיתוח לאזור פיתוח - זכאי לפיצויים כאילו פוטר מעבודתו. גם עובד שחלה הרעה מוחשית בתנאי עבודתו - למשל, שכרו קוצץ משמעותית או שהוא הועבר לעבוד בחדר מחניק, רשאי להתפטר מעבודתו ולהיחשב כאילו פוטר, ואז יהיה זכאי לפיצויי פיטורים מהמעסיק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker