הנהלת כיל: הסכמתנו להקפיא את פיטורי העובדים - מבוטלת

בוועדי העובדים של כיל ובהסתדרות רואים בחומרה את הודעת ההנהלה לבית הדין הארצי לעבודה

חיים ביאור

חברת כימיקלים לישראל (כיל) הודיעה היום (ד') לבית הדין הארצי לעבודה שהיא מבטלת את ההסכמה שהושגה לפני חודשיים בפני בית הדין ולפיהן היא מקפיאה את פיטורי העובדים בשתיים מחברות הקבוצה – מפעלי ים המלח תרכובות ברום.

בדיון שקיים נשיא בית הדין הארצי, השופט יגאל פליטמן ב-11 במארס האחרון,, הוא קבע כי כיל תקפיא את הליכי הפיטורים לעשרות עובדים בשני המפעלים, וכן תקפיא את כניסתם לתוקף של אותם מכתבי פיטורים שכבר נמסרו לעובדים.

עוד החליט השופט פליטמן באותו דיון שההסתדרות לא תממש את כוונתה לקיים שביתה כללית באיזורי הארץ שמאשדוד ודרומה, לרבות נמל אשדוד. השופט קבע זאת בעקבות עתירות נגד השביתה שהגישו שניים מארגוני המעסיקים: התאחדות התעשיינים בראשות שרגא ברוש ואיגוד לשכות המסחר בראשות אוריאל לין.

ארמונד לנקרי צילום: תומר אפלבאום

מאז קבלת ההחלטה בבית הדין ניהלו נציגי ההסתדרות, הוועדים במפעלי כיל והנהלת החברה פגישות משא ומתן, במטרה להשיג פתרון למחלוקות בין הוועדים לבין ההנהלה, שהעיקרית ביניהם היא דרישתה של הנהלת כיל לפטר עובדים שביצועיהם נמוכים במיוחד, דרישה לה מתנגדים הוועדים בתוקף.

אתמול (ג') שיגרה ההסתדרות הודעה לבית הדין הארצי ולפיה היא מפסיקה את המו"מ, לנוכח המבוי הסתום בשיחות עם ההנהלה. בעקבות זאת הודיעה גם הנהלת כיל לבית הדין כי "המו"מ הסתיים". היום (ד') שיגר בא כוח ההנהלה, עו"ד נחום פינברג, הודעה נוספת מטעם ההנהלה ולפיה, "בטלות ההסכמות שהושגו לפני נשיא בית הדין ביום ה-11 למארס 2015 והביטול ייכנס לתוקפו בתוך 48 שעות ממועד הודעה זו".

בוועדי העובדים של כיל ובהסתדרות רואים בחומרה את הודעת ההנהלה לבית הדין הארצי לעבודה. לדברי יו"ר ועד עובדי מפעלי ים המלח ארמונד לנקרי ויו"ר ועד עובדי תרכובות ברום, אבנר בן סניור, "כיל אינה רשאית להודיע חד צדדית על ביטול ההסכמות כל עוד לא התקיים דיון נוסף בבית הדין".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker