בית הדין הורה למנורה מבטחים להחזיר לעבודה את פעיל ההתארגנות שפוטר

השופטת אסנת רובוביץ-ברכש קבעה בהחלטתה כי מנורה מבטחים לא הצליחה לשכנע שהליך הפיטורים של פיס נעשה כדין ומשיקולים ענייניים

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11
חיים ביאור

בית הדין האזורי לעבודה הורה הבוקר (א') לחברת הביטוח מנורה מבטחים להחזיר לעבודה את רון פיס, מפעילי ההתארגנות של עובדי החברה במסגרת ההסתדרות ומיוזמי הקמתו של ועד הפעולה. פיס פוטר מעבודתו זמן קצר לאחר שחלה התארגנות העובדים.

ערב החג ההסתדרות פנתה לבית הדין בבקשה דחופה כדי שיוציא צו המבטל את פיטוריו של רון פיס, שהוא במעמד של עובד זמני בחברה. בבקשה, שהוגשה באמצעות עוה"ד ענת גוטמן-מרום ורוני יואלי-פולק מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי, ההסתדרות ביקשה גם לחייב את מנורה מבטחים בתשלום פיצוי ללא הוכחת נזק בסך כ-200 אלף שקל, בטענה שהחברה עשתה ניסיונות לא חוקיים למנוע את ההתארגנות של העובדים.

מנורה מבטחים טענה, באמצעות עוה"ד רועי פוליאק ויפית זלמנוביץ, שהיא אינה מתערבת בסוגיית ההתארגנות של העובדים וכי ההחלטה שלא לחדש את ההתקשרות עם רון פיס התקבלה מסיבות ענייניות, שאין להם כל קשר להתארגנות העובדים. עוד טענה החברה שהחלטתה התקבלה עוד לפני שנודע שפיס שותף להתארגנות.

צילום: יעל אנגלהרטצילום: יעל אנגלהרט

השופטת אסנת רובוביץ-ברכש קבעה בהחלטתה כי מנורה מבטחים לא הצליחה לשכנע שהליך הפיטורים של פיס נעשה כדין ומשיקולים ענייניים. "סמיכות הזמנים בין ההודעה על התארגנות העובדים במסגרת ההסתדרות והידיעה על כך שהעובד פעיל בהתארגנות זו, לבין מועד הוצאת המכתב המודיע לו על אי חידוש הסכם ההעסקה עמו, כאשר לא היו תלונות כלשהן בנוגע לתפקודו קודם לכן, אלא דווקא שביעות רצון מתפקודו, מצביעים לכאורה על כך שקיימת זיקה בין הפסקת העסקתו לבין מעורבותו של פיס בתהליך ההתארגנות של עובדי מנורה- מבטחים".

לפיכך השופטת הורתה למנורה מבטחים להשיב את פיס מיידית לעבודתו הסדירה והמלאה. דרישת ההסתדרות שהחברה תשלם פיצויים תידון בשלב מאוחר יותר, במסגרת דיון בהליך העיקרי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker