משבר בכיל? הבכירים בחופשות בחו"ל - והשיחות הופסקו

מנכ"ל כיל ישראל אבנר מימון נופש בלונדון, סמנכ"ל משאבי האנוש בחברה אהוד ניצן מטייל באיטליה, בעוד שיו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, יצא למצרים

חיים ביאור

המשא ומתן בכימיקלים לישראל (כיל) בנוגע לדרישה של הנהלת החברה לפטר מאות עובדים, הופסק לטובת חופשות פרטיות בחו"ל אליהן יצאו כמה מהמעורבים הבכירים בשיחות.

מנכ"ל כיל ישראל אבנר מימון נופש בלונדון, סמנכ"ל משאבי האנוש בחברה אהוד ניצן מטייל באיטליה, בעוד שיו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, יצא למצרים.

הפסקת המו"מ נעשית למרות ש-850 עובדי תרכובות ברום יושבים בבית ללא שכר מאז 3 בפברואר ו-1,500 עובדי מפעלי ים המלח יושבים בבית אף הם ללא שכר מאז 19 בפברואר. הסיבה: השביתה שהכריזו ועדי העובדים בשני המפעלים, בתמיכת ההסתדרות, במחאה על ההחלטה של הנהלת החברה האם, כיל, לפטר עובדים במסגרת תוכנית ההתייעלות שגיבשה.

צילום: אליהו הרשקוביץ

נודע, שהנהלת כיל דחתה את הצעת הוועדים ולפיה במקרה שבו היא תחליט לפטר עובד – העניין יובא להכרעתו של בורר. הנהלת החברה אינה מוכנה להסתפק בפרישה מרצון או בהוצאת עובדים מבוגרים לפנסיה מוקדמת, אלא דורשת לפטר עובדים עתה וגם בכל אירוע עתידי שבו יהיה צורך בצמצומים, בלא מעורבות מצד ועדי העובדים או כל גורם אחר.

הנהלת כיל טוענת כי ההפסקה במו"מ נעשית לאחר שהוועדים, ביקשו "פסק זמן בחג" ולהערכתה הם עשו זאת מכיוון שהם אינם מסוגלים להציע פתרון למשבר.

ואולם יו"ר ועד עובדי מפעלי ים המלח, ארמונד לנקרי טוען כי נציגי ההנהלה הם אלה שביקשו לקטוע את השיחות, בנימוק שהם "רוצים לנוח, כדי לבוא למו"מ עם מחשבה מחודשת ואולי גם עם רעיונות יצירתיים".

המו"מ בכיל יחודש ככל הנראה ביום שני הבא, כאשר ברקע עומד איומה של הנהלת כיל להגדיל את מספר המפוטרים בתרכובות ברום בעוד 57 איש ולסגור סופית כמה מתקנים מרכזיים במפעל, לנוכח התמשכות המשבר בינה לבין הוועדים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker