הנהלת כיל מאיימת על העובדים: מספר המפוטרים יגדל

עובדי תרכובות ברום השובתים קיבלו מכתב מהנהלת כיל: "נסגור מתקני ייצור, מלאי המוצרים יאזל ולא יאפשר עוד לספק את צרכי הלקוחות"

חיים ביאור

הנהלת מפעל תרכובות ברום בנאות חובב, מקבוצת כימיקלים לישראל (כיל) מאיימת בסגירת מתקני ייצור ופיטורי עובדים נוספים, זאת על רקע השביתה במפעל הנמשכת כבר 63 ימים.

במכתב לכל אחד מ-850 עובדי תרכובות ברום השובתים, נכתב כי לנוכח התמשכות השביתה, עשויה ההנהלה לסגור את המתקנים לייצור אמוניום ברומיד, טרינול ודינול וה-PBBPA (מתקן 930). כתוצאה מכך, כך הודיעה ההנהלה, כי יתווספו 57 עובדים לרשימת העובדים המיועדים לפיטורים מהחברה, מעבר לתוכנית ההתייעלות שפורסמה, הכוללת 139 עובדים.

הפגנת עובדי כיל בת"א צילום: דודו בכר

ממכתב ההנהלה עולה כי "ככל שהשביתה בתרכובות ברום נמשכה, יאזול מלאי המוצרים והוא אינו יאפשר עוד לספק את צרכי הלקוחות. לכן אנו מחויבים להודיע ללקוחות החברה שלא נוכל להמשיך ולספק את המוצרים בהתאם להסכמים וההתחייבויות ללקוחות.

עוד כותבת ההנהלה לעובדי המפעל כי היא עשתה "צעד גדול כלפי ועד העובדים והיינו מוכנים להפחית המחצית את מספר המפוטרים שדרשנו, בכדי לפתור את הנושא הראשון שבמחלוקת – אולם ועד העובדים דחה את ההצעה על הסף ולמעשה הקריב את כל עובדי תרכובות ברום על מזבח הצהרותיו ולפיו ' אף עובד לא יפוטר'.

בנוסף לזה, ההנהלה דורשת במכתבה מעובדי תרכובות ברום כי יאפשרו הוצאת סחורות מהמפעל המיועדות ל"לקוחות יעודיים".

בתגובה אמר יו"ר ועד עובדי המפעל, אבנר בן סניור כי המכתב הוא "ספין שנועד לקלקל את החג לעובדים ולפגוע בלכידות שלהם". לדבריו, לא ייתכן לשלוח מכתב איום כגון זה לעובדים לאחר שנפתח המשא ומתן בין הוועדים במפעלי ים המלח ובתרכובות ברום לבין ההנהלה, בהשתתפותו הפעילה של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

"המכתב נשלח בשבוע שבו פורסם שבכירי כיל גרפו לכיסם מאות מיליוני שקלים", אמר בן סניור. "אני מצפה מהנהלת כיל שתוריד מסדר היום את מכתבי הפיטורים, אחרת – אולי מפעל תרכובות ברום כולו ייסגר". הוא הוסיף כי עובדי המפעל אינם מתכוונים לאפשר פתיחת שעריו לצורך הוצאת סחורות ללקוחות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker