נחתם ההסכם הקיבוצי השלישי בענף הביטוח: שכר עובדי AIG יעלה ב-9.6%

עובדים יקבלו 16 שקל ביום עבור סבסוד ארוחות בעבודה, תקציב הרווחה יגדל ל- 1,400 שקל לעובד; שווי השי לחגים יוגדל ל-900 שקל בשנה; העובדים יקבלו ביטוח בריאות בהשתתפות המעסיק ועובדים שהם הורים לילדים קטנים יקבלו דמי השתתפות בקייטנות

חיים ביאור

עובדי חברת הביטוח AIG יקבלו תוספת שכר של 9.6% בפריסה לשלוש שנים בממוצע. כך קובע הסכם העבודה הקיבוצי שנחתם בסוף השבוע שעבר בין נציגי ההסתדרות ויו"ר הוועד תומר מלול, לבין סמנכ"לית משאבי האנוש בחברה, פזית קליר. זהו ההסכם הקיבוצי השלישי שנחתם בענף הביטוח. בפברואר האחרון הושג הסכם בחברת מגדל ובתחילת 2014 נחתם הסכם קיבוצי בחברת כלל ביטוח.

ההסכם החדש ב-AIG, הנוגע ל-900 עובדים, נחשב לפחות טוב מבחינת העובדים לעומת ההסכם שהשיגו עובדי מגדל, שלהם הובטחה תוספת של 10.5% בפריסה לשלוש שנים ותנאים נלווים אטרקטיוויים יותר. כמו כן ההסכם ב-AIG קובע כי שכר המינימום בחברה יעלה מיידית ל-5,000 שקל בחודש, בעוד שבמגדל שכר המינימום הועלה ביוזמת בעל השליטה בחברה, שלמה אליהו, ל-5,300 שקל, עוד לפני חתימת ההסכם הקיבוצי בחברה. עוד נקבע שעובדי AIG יקבלו מענק לרגל חתימת ההסכם שגובהו תלוי בוותק של העובד והוא מגיע עד 7,000 שקל לבעלי ותק של 10 שנים ויותר.

AIGצילום: איי פי

בנוסף, כל עובד בעל ותק של שנה אחת לפחות יהיה זכאי לקרן השתלמות בשיעורי הפקדות שיגיעו עד ל-7.5% על חשבון המעסיק ו-2.5% על חשבון העובד. ההפרשה לקרן הפנסיה תגדל ב-2% (1% על חשבון העובד ו-1% על חשבון המעסיק) בהדרגה עד 2017.

בתחום תנאי הרווחה, שוויו של כל יום הבראה הניתן לעובד יעלה ל-480 שקל; עובדים יקבלו 16 שקל ביום עבור סבסוד ארוחות בעבודה, תקציב הרווחה יגדל ל- 1,400 שקל לעובד; שווי השי לחגים יוגדל ל-900 שקל בשנה; העובדים יקבלו ביטוח בריאות בהשתתפות המעסיק ועובדים שהם הורים לילדים קטנים יקבלו דמי השתתפות בקייטנות. כמו כן יוגדל ביום אחד מספר ימי החופשה וייקבע יום בחירה אחד בתשלום על ידי הנהלת החברה.

שי פלדמן, מנכ"ל AIG ישראל
שי פלדמן, מנכ"ל AIG ישראל

לדברי מנכ"ל AIG שי פלדמן, "ההסכם מעודד התמדה ומצוינות, לכן הוא טוב להנהלה ולעובדים". יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר, ברמזו לחברת הביטוח מנורה מבטחים, שנמנעת עד כה מלהכיר בהתארגנות של עובדיה, כי "רצף הסכמי העבודה הקיבוציים בענף הביטוח הוא איתות לחברות שעדיין בוחרות להיאבק בעובדים במקום להשקיע בהם מתוך מחשבה על עתיד החברה".

המאבק על ההתארגנות במנורה- מבטחים – מנורה, שגם בה מהעובדים מנסים לכונן הסכם עבודה קיבוצי, אך בינתיים ללא הצלחה, הגיע בסוף השבוע שעבר לבית הדין  האיזורי לעבודה בתל אביב. ההסתדרות הגישה  בקשה לצו מניעה נגד הנהלת החברה בראשות מוטי רוזן, על כך שהיא החליטה לסיים את העסקתו של רון פיס, עובד זמני הנמנה עם יוזמי ההתארגנות והקמת ועד הפעולה במנורה- מבטחים. בית הדין טרם הכריע לגבי התביעה. לפני שבועיים הפגינו עשרות מעובדי מנורה - מבטחים נגד הליך ההתארגנות והקמת ועד יציג, בטענה כי "איננו זקוקים לתיווך של ההסתדרות" ו"אנחנו מעדיפים לדבר ישירות עם הנהלת החברה". בהסתדרות טוענים שבכירי החברה עמדו מאחורי ההפגנה, אך בהנהלה מכחישים זאת וטוענים כי החברה אינה מפריעה להתארגנות העובדים, אינה מתערבת בהליך, ותכבד כל החלטה של העובדים בקשר אליו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker