עובדי הבורסה דורשים לקבל מניות; ההנהלה פועלת להפחתת שכרם

זאת אם יושלם השינוי המבני שבמסגרתו הבורסה תהפוך מחברה שאינה מחלקת רווחים לחברה רגילה, המאפשרת רווח לחבריה

חיים ביאור

עובדי הבורסה לניירות ערך דורשים לקבל מניות בבורסה אם יושלם השינוי המבני שבמסגרתו הבורסה תהפוך מחברה שאינה מחלקת רווחים לחברה רגילה, המאפשרת רווח לחבריה. עמדה זו של העובדים הוצגה בשיחות לא רשמיות בין אנשי ההסתדרות לנציגי הנהלת הבורסה, לקראת פתיחת המשא ומתן הרשמי ביניהם, היום (ה') בבניין הבורסה בתל אביב.

מזכיר הסתדרות הפקידים במרחב תל אביב, עמיר שפטל, אמר כי העוברים רוצים "ליהנות אף הם מהרווחים, ככל שיהיו, לאחר שיבוצע השינוי המבני". אם לא יוסכם בסופו של דבר על הקצאת מניות, העובדים ידרשו מענק לרגל השינוי המבני, בגובה חמש עד שבע משכורות חודשיות.

לעומת הדרישה הזו של העובדים, הנהלת הבורסה רוצה שייחתם הסכם קיבוצי חדש בינה לבין ההסתדרות שיקבע עלויות שכר מופחתות. לפי הצעת ההנהלה, חלק מתוספות השכר יהיו קבועות, בעוד חלק אחר יהיו מותנות במשתנים שמשפיעים על מצבה הכספי של הבורסה, כגון מחזורי המסחר ועלויות תפעוליות. נציגי ההסתדרות הביעו עד כה התנגדות להפיכת חלק מתוספות השכר לתלויות בביצועי הבורסה, ודורשים במקום זאת להאריך את הסכם השכר הקיים בחמש שנים, לאחר שיפוג תוקפו של ההסכם הקיים. "כשמצבה הכספי של הבורסה מורע, למשל עקב מחזורי מסחר נמוכים, תוספות השכר ממילא נמוכות יותר, ולכן אין צורך לשנות את ההסכם הקיים", טען שפטל.

במשא ומתן אתמול השתתף מנכ"ל הבורסה, יוסי ביינארט. ועד העובדים בראשות יצחק לרנר שכר את שירותי הייעוץ של יובל רכלבסקי, שהיה הממונה על השכר במשרד האוצר. הנהלת הבורסה מסתייעת ביוסי קוצ'יק, שאף הוא כיהן בעבר כממונה על השכר.

טקס החנוכה של בניין הבורסה החדש ברחוב אחוזת בית בתל אביבצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker