ראשי ועדים למנורה-מבטחים: נפעל נגד החברה בשל עצירת ההתארגנות של העובדים

על המכתב למנכ"ל החברה, מוטי רוזן, חתמו שמונה ראשי ועדים ■ רוזן: "משאירים את חופש הבחירה המלא לעובדים"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

ראשי ועדי עובדים במקומות עבודה גדולים פנו היום (ד') למנכ"ל חברת הביטוח מנורה-מבטחים, מוטי רוזן, בדרישה שיפסיק את התערבותו בהליך של התארגנות העובדים והקמת ועד יציג.

על המכתב לרוזן חתמו שמונה ראשי ועדים: יו"ר ועד עובדי בזק יעקב כפיר, איציק יהודה מתעש, ברק לוי מפלאפון, איחיאב שמחי מתנובה, שמעון שטרית מסונול, סמי שלום ממכון התקנים, אלירן קוזליק ממפעל טבע בכפר סבא ואמנון ברוכיאן מבית חולים הדסה בירושלים.

"מדיווח שהועבר אלינו עולה כי הנהלת מנורה-מבטחים מתערבת באופן בוטה בניסיון של עובדיה להתארגן במסגרת ההסתדרות", כתבו ראשי הוועדים לרוזן. "אנו מזדהים עם העובדים החפצים להקים ועד ולכונן יחסי עבודה קיבוציים. לא נעמוד מהצד לנוכח ההתנהלות שלכם כנגד ההתארגנות של העובדים".

ראשי הוועדים הוסיפו: "אם לא תחדל החברה מלהתערב במהלך ההתארגנות, נבחן נקיטת צעדים למתיכה בוועד הפעולה של מנורה-מבטחים, יחד עם ההסתדרות".

בתגובה שיגר אמש המנכ"ל רוזן מכתב תשובה לראשי הוועדים שבו הוא דוחה מכל וכל את הטענות בדבר התערבות החברה בניסיון ההתארגנות של עובדיה. "החברה לא פעלה ואינה פועלת, וכן אינה הביעה עמדה בכל דרך שהיא בעד ניסיון ההתארגנות של עובדיה או בעד עובדיה הפועלים כנגד ניסיון ההתארגנות, ומשאירה את חופש הבחירה המלא לעובדיה", אמר. "צר לי כי מצאו לנכון לערך אותך בטענות שאין להן כל ביסוס".

לפני 10 ימים התקיימה הפגנה של עשרות מעובדי מנורה-מבטחים ליד מטה החברה בתל אביב נגד הליך ההתארגנות במסגרת ההסתדרות. הטענה המרכזית של המפגינים היתה כי הם מעדיפים "הידברות ישירה עם ההנהלה, ולא תיווך של ההסתדרות או הוועד".

השבוע התרחשה הסלמה כאשר הנהלת מנורה-מבטחים החליטה לסיים את העסקתו של עובד זמני שנחשב ממובילי ההתארגנות בחברה. בעקבות זאת הגישה ההסתדרות לבית הדין האזורי לעבודה בקשה דחופה כדי שיחייב את מנורה-מבטחים לבטל את פיטוריו, וכן לחייב את החברה בתשלום פיצויים ללא הוכחת נזק בסך 200 אלף שקל.

מוטי רוזן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker