השרה לבנת ליועמ"ש: דאג לשוויון מיני בוועדת האיתור לתפקיד מנכ"ל מכון התקנים

סאגת ועדת המינוי למנכל מכון התקנים לא מסתיימת: לבנת פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיורה על מספר שיוויוני בוועדת האיתור, קרי שלוש נשים לפחות

טלי חרותי-סובר

פנייתה של השרה לתרבות וספורט לימור לבנת, העומדת גם בראש ועדת שרים לקידום מעמד האשה, לרן כהן, יו"ר מכון התקנים, העלתה בעיקר אכזבה. לבנת, שביקשה מכהן להפוך את ועדת האיתור לעומדת בכללי ייצוג הולם, קרי שיוויוני, של נשים, לאחר שפורסם ב-TheMarker כי הוועדה שהוקמה לאיתור מנכ"ל למכון התקנים כוללת שבעה גברים, אך אף לא אשה אחת, קיבלה תגובה על פיה היו"ר עוסק בתוספת אשה לוועדה.

התשובה לא הניחה את דעת לבנת, שפנתה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בבקשה כי יטפל בנושא. "פניתי ליו"ר מכון התקנים שישנה את הרכב ועדת האיתור כנדרש", כותבת לבנת. "להפתעתי ואכזבתי, השיב לי יו"ר מכון התקנים כי בכוונתו לצרף אשה להרכב ועדת האיתור. לא מיותר לציין, כי גם לאחר שתתווסף אשה להרכב, עדיין יהיה מדובר בהרכב ועדה שאינה עולה בקנה אחד עם הנחיות ורוח החוק. זאת, שכן בהרכב ועדה של 7 חברים יש לכלול לכל הפחות 3 נשים. לפיכך, אני פונה אליך להשתמש בסמכויות העומדות לרשותך ולהורות ליו"ר ועדת האיתור לתקן את הרכב ועדת האיתור כנדרש לאלתר".

שרת התרבות, לימור לבנתצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker