ההסתדרות הגישה תביעה נגד מנורה מבטחים: פיטרה את מוביל ההתארגנות בחברה

בשבוע שעבר הפגינו עשרות מעובדי החברה, חלקם מנהלים מדרג הביניים, נגד ההתארגנות והוועד והשמיעו קריאות נגד חתימה על הסכם קיבוצי בחברה

חיים ביאור

ההסתדרות הגישה לבית הדין האיזורי לעבודה בקשה דחופה לצו מניעה נגד חברת הביטוח מנורה מבטחים, לאחר שהחברה הודיעה למי שהוביל להתארגנות העובדים בה ולהקמת ועד, על סיום העסקתו.

בבקשה לצו שהוגשה באמצעות עורכות הדין איריס ורדי וענת גוטמן מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, ההסתדרות ביקשה לחייב את מנורה מבטחים לבטל את פיטוריו של רון פיס. "העובד התבשר על סיום העסקתו מיד עם חשיפת פעילותו בוועד הפעולה שמונה על ידי ההסתדרות והיותו גורם מוביל בהתארגנות העובדים", נטען בבקשה.

עובדים במנורה מבטחים מפגינים נגד ההתארגנות בהסתדרות צילום: מוטי מילרוד

ההסתדרות ביקשה מבית הדין לחייב את מנורה - מבטחים בפיצויים ללא הוכחת נזק בסכום של 200 אלף שקל, "בגין הניסיונות הבלתי חוקיים של החברה לסכל ולמנוע את התארגנות העובדים, המווים הפרה של חוק הסכמים קיבוציים".

הפנייה לבית הדין נעשתה לאחר שההסתדרות העבירה למנכ"ל מנורה - מבטחים, מורי רוזן, מכתב אזהרה ובו פירוט של "חשדות מבוססים לגמי מעורבותם של מנהלים בחברה בפעולות בלתי חוקיות שנועדו לטפרד את מהלך ההתארגנות של העובדים במסגרת ההסתדרות והקמת ועד עובדים".

מוטי רוזן
מוטי רוזן, מנכ"ל מנורה מבטחים צילום: מוטי קמחי

בשבוע שעבר הפגינו עשרות מעובדי החברה, חלקם מנהלים מדרג הביניים, נגד ההתארגנות והוועד והשמיעו קריאות נגד חתימה על הסכם קיבוצי בחברה, שלטענתם יעודד בינוניות בחברה ויפגע במצוינות. בהסתדרות האשימו את הנהלת החברה בהתערבות בהליכי ההתארגנות וזאת בניגוד לפסיקה של בית הדין הארצי לעבודה מתחילת 2013, האוסרת זאת. בהנהלה הכחישו כל מעורבות כזו.

פיס, שהתקבל לעבודה במנורה- מבטחים כעובד זמני, מועסק בחברה מעל שנה, כאשר תקופת העסקתו מתחדשת מדי רבעון - לטענת ההסתדרות כחלק משגרה פורמלית. עוד טוענת ההסתדרות כי העובד קצר שבחים על עבודתו והובטח להעבירו לתקן של עובד קבוע. ואולם לאחר שהחלה התארגנות העובדים, הודיעה לו הנהלת החברה על סיום העסקתו, החל מהיום (ג'). "זו פגיעה בזכות ההתארגנות, במישור האישי ובמישור הקיבוצי", טוענת ההסתדרות בפנייתה לבית הדין.

הנהלת מנורה- מבטחים מסרה בתגובה כי כבר בדצמבר, עוד לפני שהחלה התארגנות העובדים במסגרת ההסתדרות, היא הודיעה לעובד על סיום העסקתו, מטעמים מקצועיים בלבד. "מנורה - מבטחים אינה מתערבת בהליך ההתארגנות ובהקמת הוועד. כל ניסיון לקשור בין המקרים אינו תואם את המציאות", הבהירה החברה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום