איתור מנכ"ל מכון התקנים: שבעה גברים בוועדה הבוחרת; ללא נשים

במכון התקנים לא מצאו אף אישה שתשב בוועדת האיתור שהוקמה לחיפוש מנכ"ל חדש ■ יו"ר המכון: "לאור פנייתך, אנו עושים מאמץ לצרף אשה"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

לאחרונה הודיע מנכ"ל מכון התקנים דני גולדשטיין, כי הוא עוזב את תפקידו לטובת תפקיד מנכ"ל חברת דואר ישראל. כיוון שמדובר במשרה ציבורית בכירה, נדרשת הקמת ועדת איתור, וזו אכן הוקמה על ידי יושב ראש מכון התקנים רן כהן.

הוועדה תחל את עבודתה מחר, ב-30 למארס, עם פרסומה של מודעת דרושים לתפקיד, ותפתח בדיוניה אחרי ה-26 לאפריל. עד אז ניתן לשלוח מועמדות. על פי דוברת המכון, "הכוונה היא להגיע להחלטה כמה שיותר מהר".

מדובר בוועדה שמורכבת מ-7 חברים, כולם גברים. מסתבר שבמכון התקנים לא הצליחו לאתר ולו אשה אחת שתשב בוועדת האיתור. נשאלת, אם כן, השאלה מה הסיכוי שלמכון התקנים תמונה לתפקיד המנכ"ל אשה, כאשר ועדת האיתור מורכבת מאפס נשים.

מכון התקנים הישראלי
מכון התקנים הישראליצילום: Itzuvit

יו"ר המכון, רן כהן, סירב לחשוף בשלב זה את שמות חברי הוועדה, "על מנת למנוע לחצים לא ראויים". לכשיסתיים התהליך, אמר היו"ר, "נשמח להעביר את השמות".

תשובתו לשאלה כיצד נבחרו חברי הוועדה: "הרכב הוועדה משקף את מגזרי המשק השונים המיוצגים בוועד הפועל של מכון התקנים". עם זאת, נדמה כי גם ליו"ר לא נוח מהרכב הוועדה שדלף לתקשורת. "לאור פנייתך", הוסיף היו"ר, "אנו עושים מאמץ נוסף לצרף אשה לוועדה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker