1,600 העובדים בבזק און ליין התאגדו והקימו ועד בראשות מנהלת בחברה

העילה לרצונם של עובדי בזק און ליין להתאגד במסגרת ההסתדרות היתה החלטת ההנהלה להפסיק לשלם להם עבור ההפסקות שהם נוטלים במהלך המשמרות ■ בחברה לא מתכוונים להפריע למהלך ההתארגנות

חיים ביאור

עובדי בזק און ליין, חברה בת של בזק המפעילה מוקדי שירות חיצוניים לחברות גדולות, התאגדו בהסתדרות והקימו ועד. העובדים דורשים מהנהלת החברה להיכנס למו"מ עם נציגיהם במטרה לחתום על הסכם שכר קיבוצי שישפר את תנאי העסקתם.

העילה לרצונם של עובדי בזק און ליין להתאגד במסגרת ההסתדרות היתה החלטת ההנהלה להפסיק לשלם להם עבור ההפסקות שהם נוטלים במהלך המשמרות. מדובר בעיקר בנציגי שירות לקוחות, המאסה הגדולה ביותר מקרב 1,600 עובדי החברה, הזכאים להפסקה של חמש דקות אחרי כל שעה של עבודה. עד לפני כחודש ימים החברה שילמה להם עבור זמני ההפסקה, נוהג שהתקיים בחברה במשך 14 שנה, ובוטל כעת.

בראש הוועד החדש עומדת דומיניק אטלי־דיאמנט, מנהלת אתר באר שבע של בזק און ליין, שהוא הגדול ביותר באתרי החברה. אטלי־דיאמנט אמרה אתמול כי אף שהיא נמנית על דרג הביניים בחברה, היא החליטה להיות פעילה בהליך ההתארגנות. לדבריה, "ראיתי שמעמדם של העובדים בחברה, בעיקר אלה הזוטרים, הולך ונשחק, והיחס אליהם היה מזלזל, ולא יכולתי לעמוד מנגד".

עובדי בזק און ליין מתארגנים בהסתדרות, זאת לאחר שהעובדים בשתי חברות אחרות בקבוצת בזק – פלאפון ובזק בינלאומי - התארגנו בהסתדרות והקימו ועד. כעת נותרו שתי חברות בקבוצה שעובדיהן עדיין לא התאגדו, אף כי בהסתדרות עושים מאמצים בכיוון זה: YES וכן b144.

סטלה הנדלר, מנכ"לית בזקצילום: ינאי יחיאל

לאחר שמהלך ההתארגנות של עובדי בזק און ליין הפך לגלוי, נפגשו חברת הנהלת בזק און ליין בראשות המנכ"ל ערן קריסטל, עם היועץ המשפטי של החברה, עו"ד ערן שוהם, וזה יעץ להם שלא להפריע למהלך ההתארגנות, אחרי שקרא בפניהם את עיקרי "פסק דין פלאפון" מתחילת 2013. באותו פסק דין אסרה נשיאת ביה"ד הארצי, נילי ארד, על המעסיקים להתערב בהליך ההתארגנות של העובדים, לרבות נקיטת עמדה בעד או נגד ההליך.

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי טק בהסתדרות, יקי חלוצי, קרא אתמול להנהלת בזק און ליין להיכנס למו"מ לחתימה על הסכם קיבוצי בחברה. דובר ההנהלה מסר אתמול כי "אנו מברכים על הקמת הוועד ונעבוד עמו ועם ההסתדרות בשיתוף פעולה מלא".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker