עובדי מפעלי ים המלח פרצו למפעלים והתבצרו בהם

הנהלת כיל: אנו נחושים להפסיק את התערבות הוועדים בניהול החברה

חיים ביאור

כ-300 מעובדי מפעלי ים המלח מקבוצת כימיקלים לישראל (כיל), השובתים זה השבוע השישי, הגיעו היום (א') למפעלים, ערכו הפגנה ופרצו את השערים, חרף נוכחותם של מאבטחים במקום.

נציגי העובדים אומרים כי גירשו משטח המפעלים את עובדי הקבלן שנשכרו על ידי הנהלת כיל כדי לבצע עבודות אחזקה דחופות במקום. כעת העובדים מתבצרים ליד מקום תחילת התזרים של בריכות האשלג. מנגד, הנהלת כיל הבהירה כי במקום לא היו כלל היום עובדי קבלן "ולא היה את מי לגרש".

עובדי מפעל ים המלח שובתים, היוםצילום: מועצת עובדי מפעלי ים המלח

יו"ר ועד עובדי מפעלי ים המלח, ארמונד לנקרי, אמר בהפגנה כי "הנלת מפעלי ים המלח ממשיכה להתנהג בכוחנות. במקום להגיע לפתרון שיביא לסיום השביתה, ההנהלה מנסה לשבור את השביתה שלנו על ידי שליחת עובדי קבלן. לא נאפשר את זה". הוא הוסיף כי "אני לא מתפלא על התנהגות ההנהלה, מכיוון שהיא עושה הכל כדי להעביר פעילויות מישראל לחו"ל. אני קורא למשרד האוצר להתעשת ולעצור את התהליך לפני שיהיה מאוחר מדי ואזרחי ישראל יפסידו את אוצרות הטבע השייכים למדינה".

הנהלת כיל שלחה הבוקר מכתב לכל עובדי מפעלי ים המלח שבו היא טוענת כי אינה מנסה לשבור את השביתה במפעלי ים המלח ובמפעל תרכובות ברום בנאות חובב. עם זאת, אומרת הנהלת החברה, במקרים בהם הדבר נדרש מבחינה בטיחותית, או לשם הגנה על הסביבה או לקיום עבודות אחזקה בסיסיות לשימור המתקנים, "החברה פועלת לקיים את החוק ומפעילה באמצעות מנהליה וקבלנים את המערכות הנדרשות".

במכתב, עליו חתומים מנכ"ל כיל ישראל אבנר מימון וסמנכ"ל משאבי אנוש ומינהל בכיל ישראל אהוד ניצן, נכתב כי במו"מ שהחל בין ההנהלה לבין ההסתדרות והוועד הציעו נציגי ההנהלה "פיצוי מכובד לעובדים שיסיימו את עבודתם", אך ההצעה נדחתה על ידי הוועד. "התנהגותו הכוחנית והפעולות שהוא נוקט לשם פגיעה מכוונת בעתיד החברה ובמנהליה, לא רק שלא הובילו לביטול תוכנית ההתייעלות בחברה, אלא אף מובילים להעמקת הצורך בשינוי מהותי בהתייעלות", אומרים השניים במכתבם.

מימון וניצן טוענים במכתב לעובדים כי "אין באמת הצדקה לשביתה ולישיבתכם בבית, ובוודאי לא להתנהגות חסרת האחריות של הוועד, המנסה, באמצעות גרימת נזקים לחברה, לגרום להנהלה לשנות מתוכניותיה – תוכניות שרק ישומן הוא שיביא להבראת החברה". הם מסיימים את מכתבם בקביעה כי הנהלת מפעלי ים המלח והנהלת כיל "נחושים לשנות את המציאות הקיימת במפעלי החברה ולהפסיק לחלוטין את התערבות הוועדים בניהול החברות של כיל".

עובדי מפעל ים המלח שובתים, היוםצילום: מועצת עובדי מפעלי ים המלח

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker