ההסתדרות: מנורה מבטחים מנסה לטרפד את התארגנות העובדים

במכתבה טוענת נציגת ההסתדרות כי ראשי הצוותים בחברה פנו לעובדים הכפופים להם והציגו להם באופן מאיים את החסרונות הגלומים, לכאורה, במהלך ההתארגנות

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

הנהלת מנורה מבטחים מנסה לטרפד את מהלך ההתארגנות של העובדים ואת הקמתו של ועד על ידם. כך טוענת ההסתדרות במכתב שני השבוע ששיגרה היום (ה') למנכ"ל החברה, מוטי רוזן.

במכתבה של עו"ד ענת גוטמן מרום מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, היא טוענת כי אחד מפעילי ההתארגנות, רון פיס, קיבל הודעה מפתיעה ולפיה החברה החליטה שלא להאריך את הסכם העסקתו הזמני, חרף העובדה שבמהלך השובע כבר נמסר לפיס שהעסקתו תוארך. במכתבה טוענת נציגת ההסתדרות כי ראשי הצוותים במנורה מבטחים פנו לכל העובדים הכפופים להם והציגו להם באופן מאיים את החסרונות הגלומים, לכאורה, במהלך ההתארגנות. "לעובדים נאמר שלא כדאי להם להצטרף להסתדרות, מכיוון שייפגעו ההטבות הקיימות", נטען במכתב.

עובדי מנורה מבטחיםצילום: מוטי מילרוד

עוד טוענת ההסתדרות כי מנהל מחלקת פרט ואגף ביטוח אלמנטרי, יוסי סודרי, פנה לכלל 1,800 עובדי החברה במיילים ודרש מהם להשתתף בהפגנה שאורגנה ביום שלישי השבוע ליד משרדי החברה בתל אביב נגד מהלך ההתארגנות בהסתדרות. "לצורך השתתפות בהפגנה זו, הופסקה במיוחד ישיבת ההנהלה", נטען במכתב.

ההסתדרות מאזכרת בפנייתה למנכ"ל מנורה מבטחים כי בגין התנהלות דומה מצד הנהלת הוט מובייל, בית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב פסק נגד החברה פיצוי בסך 1 מיליון שקל.

בתגובה מסרה הנהלת מנורה מבטחים שהיא אינה מתערבת בהליך ההתארגנות של העובדים במסגרת ההסתדרות. החברה גם הבהירה שמנהליה אינם מונעים מעובדים להתארגן. "החברה איפשרה לפעילי ההתארגנות להציב דוכני החתמה ואינה מונעת מעובדים לפעול למען ההתארגנות, באותה מידה שהיא אינה מעודדת פעולות של עובדים המתנגדים להתארגנות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker