עובדי רשת עדן טבע מרקט התאגדו בהסתדרות

ההתארגנות הושלמה אחרי שכמחצית מעובדי הרשת הצטרפו להסתדרות

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

עובדי רשת המזון האורגני עדן טבע מרקט התארגנו במסגרת ההסתדרות והקימו ועד עובדים. ההתארגנות הושלמה אחרי שכמחצית מעובדי הרשת הצטרפו להסתדרות. לפי החוק, די בהצטרפותם של שליש מהעובדים כדי שההתארגנות תהיה חוקית ותוכר כיציגה.

ראש האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, עו"ד חניטל סוויסה, ביקשה במכתב ששיגרה למנכ"ל הרשת, גיא פרוביזור, שההנהלה תימנע בתקופה זו מצעדים חד צדדיים העשויים לשנות את תנאי העסקתם של העובדים. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר בעקבות התארגנות כי "הקמת ועד עובדים היא הדרך הטובה ביותר שתביא לאופן העסקה שיכבד את העובדים וישיג להם ביטחון תעסוקתי". הוא קרא להנהלת עדן טבע מרקט להיכנס למשא ומתן עם נציגי העובדים ואנשי ההסתדרות כדי להגיע להסכם עבודה קיבוצי. יו"ר ועד הפעולה הזמני בעדן טבע מרקט, איתם איינבינדר, אמר כי "המטרה שלנו היא שהרשת תמשיך להתפתח, והיא תוכל להמשיך לעשות זאת רק בסיועם של העובדים ובשיתוף פעולה שלהם".

גיא פרוביזור, מנכ"ל עדן טבע מרקטצילום: קפלן ברודה

בתגובה אמר מנכ"ל עדן טבע מרקט, פרוביזור: "אני מכיר בהתארגנות העובדים, אבל מוחה על הצורה האלימה שבה נכנסו פעילי ההסתדרות לחנויות הרשת כדי להחתים את העובדים על טפסי ההצטרפות להסתדרות. עוד הוא אמר שברשתות קמעונאיות אחרות, כגון רמי לוי ויינות ביתן, העובדים אינם מאורגנים "והדבר יפגע בתנאי התחרות שבהם הרשת שלנו פועלת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker