עובדי הפניקס דורשים מענק של שש משכורות - או סיכול העסקה עם הסינים

ועד העובדים דורש לעכב את עסקת המכירה עם פוסון הסינית "עד שנקבל תגמול כספי ראוי" בסך של 65 אלף שקל לכל עובד

חיים ביאור
חיים ביאור

עובדי הפניקס, שהתארגנו בהסתדרות והקימו ועד, דורשים לעכב את העסקה למכירת החברה לידי חברת ההשקעות הסינית פוסון, כל עוד לא התמלא התנאי שהציבו להשלמת העסקה - קבלת נתח מהמכירה, שיתבטא בתשלום של שש משכורות.

השכר הממוצע של עובד בהפניקס הוא קצת יותר מ-10,000 שקל ברוטו בממוצע. כלומר, מדובר בתגמול בסך 65-60 אלף שקל שיקבל כל עובד - אם דרישתם תמולא.

במכתב ששיגרו להנהלת החברה ולמשרד עורכי הדין המייצג את החברה הסינית, אומר ועד העובדים בהפניקס, שהוקם לפני שנה בראשות אורנה וולפרט ביטון, כי לא ישתף פעולה ואף ימנע את מימוש עסקת המכירה אם לא ישולם תגמול מיוחד לעובדים על ידי בעל השליטה הנוכחי, קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה. העובדים מבהירים כי דרישתם מופנית כלפי קבוצת דלק ותשובה - ולא כלפי החברה הסינית.

"איננו מתכוונים לשבת בחיבוק ידיים עד אשר יוצג בפנינו הסכם מכירה חתום, ונפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי לסכל מהלך שכזה", אומר במכתבו ועד עובדי הפניקס, באמצעות עו"ד אלי כהן, ממשרד עורכי הדין בנימין מ. כהן.

עוד נכתב כי "העובדים אינם יכולים להתעלם מהחשש הכבד, שלאחר אישורו של הסכם המכירה, הם ימצאו את עצמם מועברים בין בעלת שליטה אחת לאחרת, כאשר כל אחד מהם - המוכרת, הקונה או החברה הרוכשת - יגלגלו את האחריות זה כלפי זה. לכן לא נסכים". בוועד דורשים כי קבוצת דלק "תשכיל לקיים משא ומתן ענייני, בתום לב, ללא דיחוי לפני שתושלם עסקת המכירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker