עובדי קומברס הקימו ועד ומצטרפים להסתדרות

בהסתדרות השקיעו בשבועות האחרונים מאמץ רב כדי לארגן את עובדי קומברס, ענקית הבילינג והתאים הקוליים, שהיא מהחברות הבולטות בענף ההיי-טק בישראל

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

עובדי קומברס התאגדו היום (ה') בהסתדרות, לאחר שמעל שליש מהם חתמו על טפסי  הצטרפות לארגון והקימו ועד פעולה מטעמם. זו חברת ההיי טק השלישית שעובדיה מתארגנים במסגרת ההסתדרות, אחרי נס טכנולוגיות ו-SAP.

העובדים בקומברס סיפרו כי הם חשים כבר תקופה ארוכה חוסר ודאות בנוגע לתעסוקתם בחברה, הנסחרת גם בנאסד"ק.  ענקית הטכנולוגיה,  שבעבר העסיקה בישראל 3,000 עובדים, מעסיקה כיום 750 עובדים. 

בהסתדרות השקיעו בשבועות האחרונים מאמץ רב כדי לארגן את עובדי קומברס, ענקית הבילינג והתאים הקוליים, שהיא מהחברות הבולטות בענף ההיי־טק בישראל. המהלך נעשה רוב הזמן בדיסקרטיות והשבוע הוא הפך לנמרץ יותר, אך בלא שההנהלה נקטה צעדים בוטים כדי לסכלו. עם זאת, יוזמת ההתארגנות זכתה לשיתוף פעולה מצד חלק ניכר של העובדים, החשים כבר תקופה ארוכה חוסר ודאות בנוגע לתעסוקתם בחברה, הנסחרת גם בנאסד"ק.

קומברס, שבעבר העסיקה בישראל 3,000 עובדים ונחשבה ספינת דגל, ידעה גלי פיטורים בשנים האחרונות ובאוקטובר האחרון נשלחו הביתה 200 עובדים, במקביל לפיטורים של חברי הנהלה מנהלים בדרגים שונים. עתה חוששים העובדים כי צפוי סבב פיטורים נוסף, שהיקפו לא ידוע. אנשי ועד הפעולה אמרו כי הם ינסו למנוע את הפיטורים או לפחות לצמצם את היקפם.

 איציק לוי, ממקימי ועד הפעולה, המועסק כמנהל אבטחת איכות של המוצרים הגנריים ופרוייקטי BM של חטיבת DS בחברה, אומר בדף הפייסבוק של הוועד כי "בחרתי להתחיל להלחם על זכויותינו כעובדי קומברס ועד עתיד החברה".

לדבריו, קומברס, כחברה גלובלית, מעסיקה עובדים ברחבי העולם במסגרת הסכמי שכר קיבוציים המבטיחים את זכויותיהם, "ואילו דווקא אנו, עובדי הוותיקים ביותר של החברה שהוקמה בישראל, איננו מאוגדים כלל". לדבריו, "אנו עדים לקיצוצים תכופים המעמידים אותנו בפני סימני שאלה רבים. עובדים רבים מספרים על מורת רוח, חוסר ביטחון, חוסר מוטיווציה ואי אימון בחברה".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר היום (ה') כי ההתאגדות של עובדי קומברס "ממחישה שיותר עובדים במשק מאמינים ביכולתה של העבודה המאורגנת להשיג ביטחון תעסוקתי לעובדים ולשפר את תנאי עבודתם". הוא קרא להנהלת קומברס לפתוח עם ההסתדרות וועד הפעולה במשא ומתן להסכם עבודה קיבוצי שיסדיר את תנאי העובדים.

הכנסות קומברס בתשעת החודשים הראשונים של 2014 הסתכמו ב-357 מיליון דולר, לעומת 486 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2013. החברה הפסידה 32 מיליון דולר, לעומת רווח של 2.9 מיליון דולר בתקופה המקבילה. לא ניתן היה לקבל את תגובת החברה.

משרדי קומברס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker