הלאומית: ההסתדרות הכללית "גנבה" לנו את עובדי טבע טבליות; הכללית: המהלך חוקי

מהלך ההתארגנות בטבע טבליות הופך את ההסתדרות הכללית לארגון העובדים יציג ב-10 מתוך 11 אתרי הפעילות של קבוצת טבע בישראל

חיים ביאור

הסתדרות העובדים הלאומית טוענת כי מתחרתה הגדולה, ההסתדרות הכללית, "גנבה" לה את עובדי מפעל טבע טבליות ע"ש הורוביץ, מקבוצת טבע, אחרי שאלה התארגנו במסגרת הלאומית.

לטענת יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית, עו"ד בטי מצר-לוי, לאחר שהושלמה ההתארגנות של עובדי טבע טבליות במסגרתה והחל המשא ומתן מול הנהלת החברה לחתימה על הסכם שכר קיבוצי ל–550 העובדים, הכללית פנתה אל אברהם גולן, חבר ועד העובדים שהלאומית השעתה מהוועד ומנהלת נגדו הליכי משמעת, והעבירה אותו לשורותיה. כעת, טוענת מצר־לוי, כי חבר הוועד המושעה, פועל בשורות הכללית ומסייע לארגן את עובדי טבע טבליות במסגרתה. מצר-לוי הוסיפה: "המהלך של הכללית דומה למצב בו יכולנו להציע ליו"ר ועד עובדי הרכבת שהושעתה, גילה אדרעי, לעבור לשורתנו ולעמוד בראשות ועד חדש של עובדי הרכבת. בית הדין הארצי לעבודה פסל מהלכים כגון אלה".

"הסתדרות הכללית עטה על המציאה ובאמצעות אותו חבר ועד מושעה היא משדלת עובדים לעזוב את ההסתדרות הלאומית ולעבור לשורותיה", אמרה מצר-לוי. לדבריה, גולן זומן לוועדת המשמעת של הלאומית אך לא הופיע לישיבה וזומן בשנית לישיבה שתתקיים ביום חמישי. עוד היא אמרה כי הסיבה לצעדים נגד חבר הוועד היא גידופים קשים שהשמיע כלפי חברי הוועד האחרים בשל התנגדותו לקו שנקטו מול ההנהלה במהלך המו"מ על ההסכם הקיבוצי שאמור להחתם. לוי הוסיפה כי בית הדין הארצי לעבודה אסר על מהלכים כמו זה שנקטה ההסתדרות הכללית. "הדבר דומה למצב שבו היינו מעבירים לשורותינו את יו"ר ועד עובדי הרכבת לשעבר, גילה אדרעי, וממנים אותה בראשות ועד חדש ברכבת שיפעל מטעמנו".

אבי ניסנקורןצילום: תומר אפלבאום

בתגובה אמר יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות הכללית, דני בונפיל: "אין כאן שום מעשה חוקי שעשינו. כמחצית מעובדי טבע טבליות הצטרפו לשורותינו, מעל המכסה של שליש מהעובדים הקבועה בחוק". עוד הוא אמר כי "העובדים, שקודם לכן היו מאורגנים במסגרת ההסתדרות הלאומית, שוכנעו להצטרף לשורותינו ועשו זאת מרצונם, מתוך הכרה שנעניק להם את ההגנה המיטבית. הודעתי על כך למנכ"ל המפעל נעם שמיר ולנציגי הלאומית".

מהלך ההתארגנות בטבע טבליות הופך את ההסתדרות הכללית לארגון העובדים יציג ב-10 מתוך 11 אתרי הפעילות של קבוצת טבע בישראל. פעילות המפעל היא בתחומי הייצור היבש (טבליות וכמוסות) ועיקר תוצרתו לייצוא.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker