24 חולצות בחולצה אחת: הפטנט הישראלי שגייס בקיקסטארטר פי שלושה יותר ממה שתיכנן

בסרטון שעלה יחד עם הקמפיין באתר גיוס ההמונים קיקסטארטר, ניתן לראות את החולצה החדשה

טלי חרותי-סובר

חברת מורף (MORF) פשן חורכת את אתר גיוס ההמונים קיקסטארטר עם קמפיין שכבר גייס פי שלושה יותר מהסכום המתוכנן. תמרה סלם, לשעבר אשת טלוויזיה והיום מעצבת אופנה, יחד עם שותפה העסקי ברק קירשנר, מציגים מאז 1 במארס קמפיין למכירת בגדים הניתנים ללבישה בלא פחות מ-24 צורות שונות. בקמפיין ניתן לקנות שלושה סוגי חולצות נשים, חולצת גבר וגם שמלה.

"החולצה המופיעה בסרטון מורכבת מארבע שכבות, ולא שתיים כמקובל" מספרת המעצבת "על אף שחווית הלבישה זהה לכל חולצה אחרת. יתכן שאי אפשר יהיה ללבוש אותה בישראל ביולי-אוגוסט, אך מלבד תאריכים אלה ניתן ליהנות ממנה במהלך כל השנה".

מדובר בחומר מיוחד?

"לא. 95% כותנה. מה שמיוחד זו העובדה שניתן להכנס אל החולצה משלושה כיוונים שונים, וניתן ליצור שינויים דרמטיים בתחום הצבע והמחשוף ושינויים עדינים אחרים".

את הפטנט רשמו השניים בארה"ב, אחרי למעלה משנה של פיתוח המוצר אותו הגתה כאמור סלם, ובו השקיעו השניים מכספם קרוב ל-200 אלף דולר. את רוב הסכום שילמו עבור רישום הפטנט בארה"ב. הפיתוח מספר קירשנר, נערך בתורכיה אצל שותף עסקי יהודי, ומומחה בתחום הטקסטיל. "רצינו להיות קרובים לארץ, ומתחת לרדאר" הוא מספר "לא רצינו שמשהו מהתהליך הארוך של הניסוי והטעייה ידלוף. תורכיה היא גם מעצמת טקסטיל מוכרת ועל אף שהיצור שם מעלה במעט את המחיר – כדאי להיות דווקא שם".

נוח להיות שם ישראלי בשנים האחרונות?

"הרחוב משתנה אבל ברמת העסקים אין בעיה. השותפים שלנו גם דואגים לעטוף אותנו בצמר גפן". כאמור, כמעט שנתיים מתקיים המיזם הזה, שקיבל את השם מורף – משחק על המושג מטמופרוזה – ובתחילת מרץ עלה לרשת לחודשיים, כשיעד הגיוס עמד על 25 אלף דולר. בתוך שבוע היעד הושג ועד היום כבר שולש הסכום כשהחולצות נחטפות כלחמניות חמות במחיר 49 דולר לאחת. רוב המכירות, מעידה סלם, מגיעות מהעולם ורשימת המדינות ארוכה. כרגע ניתן לקנות רק דרך הקמפיין.

החולצה של MORF. מתוך אתר קיקסטארטר

במקביל, מספר קירשנר כי פניות רבות כבר הגיעו ממפיצים, ספקים, יצרנים וגם שותפים אסטרטגיים. השניים שוקלים שותפות עם חברה ישראלית לה יתנו בלעדיות, אך גם ברור להם כי עבור ייצור והפצה בעולם, לא יוכלו להסתפק בגיוס הכסף בקיקסטארטר ושוקלים את המשך דרכם.

לדבריו, הם כבר דחו בעבר הצעה מגוף אופנה בינלאומי גדול כשהחליטו להעלות את המיזם בעצמם. הקונספט החדש מעורר גם לא מעט רעש תקשורתי ושלל כתבות וראיונות כבר נעשו בעולם עם השניים ביניהם בהפינגטון פוסט, הדיילי מייל ואחרים. "התוכניות לעתיד הן להקים האב בתורכיה עבור מכירות באירופה ועוד אחד לארצות הברית" אומר קירשנר וסלם מוסיפה "אנחנו רוצים למכור בארץ, אבל השוק שלנו הוא העולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker