משרד המשפטים: נתניהו לא יתערב בעניינים הנוגעים ללקוחותיו של ניר חפץ

חפץ נשכר על ידי מכללת אורט הרמלין שלחמה נגד סגירתה מול יו"ר המל"ג בפועל, ראש הממשלה נתניהו

טלי חרותי-סובר

משרד המשפטים אסר על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להיות להיות מעורב בענייניהם של הלקוחות הפרטיים של ראש המטה שלו, ניר חפץ. זאת בתגובה לפניית התנועה לאיכות השלטון בעקבות חשיפת TheMarker, לפיה חפץ נשכר על ידי מכללת אורט הרמלין שלחמה נגד סגירתה מול יו"ר המל"ג, ראש הממשלה נתניהו. בנוגע לאורט הרמלין, קבע משרד המשפטים שעל ראש הממשלה להימנע מטיפול בנושא גם אם יגיע למליאת הממשלה.

בשלב זה נמצא עצם קיומה של אורט הרמלין על שולחנו של בג"ץ, לאחר שזו ערערה על החלטת המל"ג לסגור אותה כבר בסוף סימסטר א'.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי ההנחה היא ש"קיימת זיקה בין ניר חפץ ובין ראש הממשלה בשל שירותי הדוברות שניתנים על ידי חפץ למשפחת נתניהו וכי נכונה ההנחה שראש הממשלה אינו רשאי לטפל בעניינים הנוגעים ללקוחותיו של חפץ". בנוגע להחלטת המל"ג בעניין אורט הרמלין, המיוצגת על ידי ניר חפץ, ענה משרד המשפטים כי ראש הממשלה נתניהו יאלץ להימנע מטיפול בנושא, אם וכאשר יובא הערר שהוגש על החלטת המל"ג בפני הממשלה.

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר: "התנועה מברכת על החלטת היועץ המשפטי לממשלה לקבל את עמדת התנועה באשר לניגוד העניינים החריף הנובע מן היחסים הקיימים בין ראש הממשלה לבין ניר חפץ, ועל הבהרתו כי על ראש הממשלה להימנע מלקחת חלק בקבלת החלטת הנוגעת לענייניו ולענייני לקוחותיו".

ניר חפץצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker