סקר מנפאואר: יותר מעסיקים מתכוונים לקלוט עובדים מאשר לפטר

לדברי מנכ"לית מנפאואר ישראל, 15% מהמעסיקים צופים עלייה במספר העובדים אצלם, לעומת 5% בלבד החוזים ירידה

חיים ביאור

מספר גדול יותר של מעסיקים צופים שברבעון השני של 2015 תהיה עלייה במספר העובדים שהם מעסיקים, לעומת מספר המעסיקים שצופים ירידה במספר העובדים שיעסיקו. כך עולה מסקר של חברת ההשמה מנפאואר ישראל, שכלל 751 מקומות עבודה בישראל בכל ענפי המשק.

לדברי מנכ"לית מנפאואר ישראל, מיכל דן הראל, 15% מהמעסיקים צופים עלייה במספר העובדים אצלם, לעומת 5% בלבד החוזים ירידה. לעומת זאת, 78% אומרים שלא יהיה שינוי ו-2% השיבו כי אינם יודעים. תחזית התעסוקה נטו עומדת, לפיכך, על גידול של 10% במספר העובדים שיועסקו באותם מקומות עבודה. במילים אחרות: לפחות מעסיקים יש כעת תוכניות פיטורים ושיעור גדול יותר של מעסיקים מתכוונים להשאיר את גודל הארגון על כנו.

"אנו רואים מגמה חיובית בשוק העבודה", אמרה דן הראל. לדבריה, ניתן להסביר זאת בכך שמעסיקים ממתינים לפרויקטים ממשלתיים שונים שטרם הוכרע עתידם, בגלל הבחירות. בנוסף לכך, לקראת חג הפסח יש גידול בהעסקת עובדים בענפי המזון ובמכירות וכן בענפי השירות השונים ובלוגיסטיקה.

מהסקר עולה כי הענפים שבהם תחזית התעסוקה החיוביות ביותר הם בענף המסעדנות ומלונאות ואחריו ענף הפיננסים, ביטוח, נדל"ן ושירותים עסקיים. הענף היחידי שבו התחזית היא הפחות חיובית הוא החקלאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker