נחתם הסכם להעלאת השכר של 300 המרצים במכללת שנקר

מלבד התוספת לשכר וההטבות הסוציאליות שסוכמו מול המרצים ההישג הגדול בהסכם הוא בהכרה של הממסד במעמדם של המרצים מן החוץ

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

הסכם שכר קיבוצי המבטיח העלאה של שכר המרצים מן החוץ במכללת שנקר להנדסה ועיצוב נחתם היום (ב') בין ארגון כוח לעובדים לבין הנהלת המכללה.

ההסכם, החל על 300 מרצים, מעלה את שכר המרצים ב- 15% בממוצע, כאשר מקצתם יקבלו תוספת של 35% (במסגרת "תיקון עיוותים"). כמו כן, מבטיח ההסכם תנאים סוציאליים מלאים וקרן השתלמות. כמקובל בארגון כוח לעובדים, ההסכם הובא לידיעת סגל ההוראה בבחירות מקוונות, וקיבל את תמיכת הרוב המכריע של המרצים.

ההסכם גם מבטיח את חיזוק ביטחונם התעסוקתי של המרצים בשנקר, רצף תעסוקתי בין הסמסטרים במהלך שנת הלימודים וקבלת פיצוי כספי על ביטול קורס סמוך לתחילתו; התחייבות תקדימית ומראש של הנהלת המכללה לתחלופה נמוכה של כוח האדם בין שנה לשנה (לא יותר מ-9%), מנגנון ערעור על החלטות פיטורים ומנגנון בקרה למניעת ניסיונות לצמצם את מספר עמיתי ההוראה.

"ההישג המהותי שלנו הוא שינוי בתפיסתה של הנהלת המוסד את מעמדם של המרצים מן החוץ", אמרה מיכל פרייפלד, מרצה בחוג לעיצוב תעשייתי. היא הוסיפה: "כמורים מן החוץ במכללות הציבוריות, יצאנו למו"מ מתוך חשש – שנים הורגלנו לחוסר ודאות לגבי עתידנו במכללה, שהתבטא בפיטורים במרווח הזמנים שבין סמסטרים והתעלמות מהוותק בעבודה שצברנו, תופעה רווחת בקרב מרצים מן החוץ במכללות. במו"מ עמדנו על הבטחת הביטחון התעסוקתי של חברי הסגל וחתימה על הסכם המיטיב עמם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker