עובדי מטרודן ונת"ע התאגדו בהסתדרות

העובדים ביקשו להתארגן על רקע שינויים ארגוניים הצפויים בחברות אלה, ומתוך רצון לעגן בהסכם עבודה קיבוצי את זכויותיהם, תנאי עבודתם וביטחונם התעסוקתי

חיים ביאור
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ההסתדרות הפכה לארגון היציג של עובדי מטרודן, ושל עובדי נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים), האחראית על הקמת הרכבת הקלה בתל אביב.

זאת, לאחר שהעובדים בשתי החברות ביקשו להתארגן במסגרת ההסתדרות על רקע שינויים ארגוניים הצפויים בחברות אלה, ומתוך רצון לעגן בהסכם עבודה קיבוצי את זכויותיהם, תנאי עבודתם וביטחונם התעסוקתי.

מעל שליש מבין 236 עובדי חברת מטרודן, שמפעילה כיום 21 קווי תחבורה ציבורית בבאר שבע, חתמו השבוע על טופסי הצטרפות להסתדרות, שהוגשו למנכ"ל החברה, אילן קרני. לטפסים צורף מכתבו של יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, הקורא לו לפתוח בהליך של הידברות על מנת להגיע להסכמות.

מכתב נוסף, שכולל טופסי הצטרפות של מעל שליש מעובדי חברת נת"ע, הועבר לידי מנכ"ל החברה יהודה בר-און על ידי ראש האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, עו"ד חניטל סוויסה. בפנייה שהועברה נכתב כי ההסתדרות היא הארגון היציג בקרב עובדי החברה. סוויסה קראה להנהלה להימנע בתקופה הקרובה מצעדים חד צדדיים העשויים לשנות את תנאי העסקתם של העובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker