עובדי כיל שוקלים לחכור מטוס ללונדון כדי להפגין מול ביתו של עידן עופר

יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף: "נתחיל להפגין מול בתיהם של מנהלי החברה"

חיים ביאור

לאחר שהמשא ומתן בין הנהלת כימיקלים לישראל לבין הוועדים בעניין כוונת ההנהלה לפטר כ-200 עובדים עלה על שרטון, הודיעו אתמול (ה') הוועדים וההסתדרות על החרפת הצעדים שהם נוקטים נגד הנהלת החברה. בין היתר, שוקלים העובדים לחכור מטוס כדי לנסוע ולהפגין מול ביתו של בעל השליטה בחברה, עידן עופר, בלונדון.

"עם כניסתם לתוקף של מכתבי הפיטורים הראשונים, ביום ראשון הקרוב, נהפוך לאגרסיוויים. נתחיל להפגין מול בתיהם של מנהלי החברה. לא ניתן להם רגע של מנוחה", אמר יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף. לדבריו, אם עובדי מפעלי ים המלח יטוסו ללונדון כדי להפגין מול ביתו של עופר, "הם לא יצטרכו לממן מכיסם את הטיסה".

עובדי תרכובות ברום, מקבוצת כיל, שובתים כבר יותר מחודש, במחאה על כך שהנהלת החברה מתכוונת לפטר 139 מתוך 850 עובדי המפעל, בעוד שעובדי מפעלי ים המלח, אף הם מקבוצת כיל, שובתים כבר שבועיים במחאה על התוכנית לפטר 134 מהם, מתוך 1,500 עובדי המפעלים. מדובר בתוכנית פיטורים מיידית. לטווח של שנתיים, כיל מתכננת לפטר מעל 700 עובדי ממפעלי בנגב.

לדברי בביוף, בשתי ישיבות המשא ומתן שהתקיימו השבוע בין הוועדים בתרכובות ברום ובמפעלי ים המלח לבין מנכ"ל כיל ישראל, אבנר מימון, הנהלת החברה הציגה תקנון חדש הקובע שמעתה היא לא תזדקק עוד לתיאום עם הוועדים או להסכמתם כדי לפטר עובדים. "זה עבורנו סדין אדום ומבשר שהמשבר בין ההנהלה לעובדים בכיל יימשך עוד חודשים רבים", אמר בביוף.

צילום: בלומברג

לאוהל המחאה של עובדי כיל בבאר שבע הגיע אתמול (ה') יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שאמר: "את הפיטורים אנו נמנע. אנו אתכם ולא נעזוב אתכם על שהפיטורים יתבטלו". הוא קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו "להתחפש ליום אחד למישהוא שאכפת לו, להפעיל את מניית הזהב ולהודיע להנהלת כיל שהיא לא תקבל את הזיכיון אם לא תמנע את הפיטורים".

גורמים בהתאחדות התעשיינים מעריכים שעד כה נגרם לכיל נזק של מעל 50 מיליון שקל עקב השביתות בתרכובות ברום ובמפעלי ים המלח. בכיל אומרים כי "אנו מוכנים להגדיל את הפיצויים לעובדים שיעזבו ולשנות התמהיל שבין מספר המפוטרים למספר הפורשים מרצון, אבל הוועדים הגיעו לפגישות המו"מ בלי עורכי דין וניכר היה שהם באו לעשות הצגה ולא לנהל דיון רציני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker